Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Hledání

Vlakem za zážitky - hledání


Kliknutím na mapu vyberte oblast t19 t17 t16 t15 t13 t12 t14 t18 t2 t1 t3 t7 t8 t9 t10 t6 t5 t4 t20 t21 t22 t23 t24 t25 t26 t28 t27 t31 t29 t30 t53 t49 t48 t32 t33 t52 t35 t34 t39 t36 t40 t37 t38 t41 t43 t42 t44 t46 t45 t51 t50 t47 t11


 
 

:

ČD Doporučují

Po kolejích z Jičína do Turnova kolem skalních měst Českého ráje

Necelou hodinu trvá jízda vlakem z Jičína do Turnova. A cesta uteče jako voda. Stačí se dívat z okna vlaku a zapomenete na čas. Trať vede kolem dvou nejznámějších skalních měst Českého ráje a v malebné kopcovité krajině na sebe poutá pozornost i řada památek, jimž vévodí hrad Trosky.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Jičín

Do Mnichova Hradiště nejen za zámeckými klenoty

Zámek s bohatě zařízenými interiéry a unikátním divadlem patří k hlavním turistickým lákadlům Mnichova Hradiště. Město na řece Jizeře je ale také výborným výchozím místem pro toulky po Českém ráji. Na túru se můžete vydat po jedné z našich nejstarších turistických tras – Zlaté stezce.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Mnichovo Hradiště

Podkrkonošskou krajinou ze Staré Paky do Trutnova

Asi hodinu trvá jízda vlakem ze Staré Paky do Trutnova. Koleje vedou údolím řek, říček a potoků a na dohled vrcholkům krkonošských hor. Kromě poutavých přírodních scenérií zaujmou po rozmanité krajině rozeseté nevšední církevní památky a malebné roubené chalupy.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Stará Paka

Za barokními památkami Královéhradeckého kraje I.

Krásné barokní památky najdete v Jičíně, Rychnově nad Kněžnou, Chlumci nad Cidlinou a k návštěvě láká také zámek Humprecht. Na prohlídku těchto jedinečných pamětihodností se můžete svézt vlaky ČD.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Sobotka

Za barokními památkami Středočeského kraje II.

I na dalších místech Středočeského kraje můžete najít barokní poklady. Zajímavými památkami se mohou pochlubit například v Mnichově Hradišti, Kosmonosích, Veltrusech, Liblici, Jemništi nebo Staré Boleslavi.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Stará Boleslav

Na dobré pivo do Malého Rohozce

Zámek mají nejen v Hrubém Rohozci, ale také v nedalekém Malém Rohozci. V jednopatrové pseudorenesanční budově dnes ale sídlí pivovar a najdete v něm i restauraci, kde můžete ochutnat něco z produkce zdejších sládků.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Dolánky

Troskám vévodí Baba a Panna

Jedním ze symbolů Českého ráje je zřícenina gotického hradu Trosky, založeného koncem 14. století pány z Vartemberka. Vypravit se k ní můžete hned od tří vlakových zastávek.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 60%

Nejbližší železniční stanice: Ktová

Ze Semil údolím řeky Jizery a Riegrovou stezkou

Znáte nejznámějšího rodáka Semil? Je jím politik František Ladislav Rieger (1818 až 1903). V Semilech mají nejen jeho pomník, ale také po něm pojmenovanou naučnou stezku, která vede údolím řeky Jizery a nabízí zajímavé přírodní scenérie.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 86%

Nejbližší železniční stanice: Semily

Za největším podzemním jezerem v Čechách

Na severu Čech jsou zpřístupněné jediné jeskyně, rozhodně však stojí za vidění. Bozkovské dolomitové jeskyně se mohou pochlubit největším podzemním jezerem v Čechách. Pohled na nasvícenou modrozelenou hladinu patří k fascinujícím zážitkům, a tak si doma nezapomeňte fotoaparát.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 67%

Nejbližší železniční stanice: Jesenný

Na výlet do pohádek čaroděje Archibalda I.

Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji, jižně od Jičína hned vedle městečka Libáň. A otevřeno je tu celoročně. Prohlídkové okruhy jsou zaměřeny hlavně na děti, ale laskavou pohádku a humor ocení jistě i dospělí.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Jičín

předchozí 1 2

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store