Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Hledání

Vlakem za zážitky - hledání


Kliknutím na mapu vyberte oblast t19 t17 t16 t15 t13 t12 t14 t18 t2 t1 t3 t7 t8 t9 t10 t6 t5 t4 t20 t21 t22 t23 t24 t25 t26 t28 t27 t31 t29 t30 t53 t49 t48 t32 t33 t52 t35 t34 t39 t36 t40 t37 t38 t41 t43 t42 t44 t46 t45 t51 t50 t47 t11


 
 

:

ČD Doporučují

Na Pernerově dráze mějte oči otevřené!

Mezi Pardubicemi a Českou Třebovou projíždějí vlaky po jedné z našich nejstarších železnic. Okolí tratě, která je neodmyslitelně spjata se jménem Jana Pernera, nabízí pestrou podívanou. Hlavně tam, kde se koleje přimykají k Tiché Orlici, je výhled z okna vlaku pastvou pro oči.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Pardubice hlavní nádraží

Údolím řeky Svitavy z Brna do České Třebové

Trať mezi Brnem a Českou Třebovou patří k našim nejstarším a také k nejzajímavějším. Většinu cesty vedou koleje malebným údolím řeky Svitavy a náročný terén u Moravského krasu zdolávají vlaky pomocí nejednoho tunelu a mostu.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Brno hlavní nádraží

Hradozámeckou krajinou z Týniště nad Orlicí do Letohradu

Tolik hradů a zámků neuvidíte z vlaku na žádné jiné trati v Česku. Dráhu mezi Týništěm nad Orlicí a Letohradem mají v oblibě ale nejen výletníci, kteří rádi navštěvují bývalá šlechtická sídla.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Týniště nad Orlicí

Na dohled Tiché Orlici k Betonové hranici

Trať mezi Ústím nad Orlicí a Štíty vede kopcovitou krajinou plnou zeleně a zajímavých památek. Jejím hlavním turistickým lákadlem jsou objekty předválečného příhraničního opevnění.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Štíty

Na výlet do Ústí nad Orlicí a Letohradu

Okolí města Ústí nad Orlicí je protkáno sítí cyklostezek. Po jedné z nich se můžete vydat na kole, na in-line bruslích nebo třeba pěšky do Letohradu. V malebném městečku prožil poslední léta života F. V. Hek, jehož život se stal předlohou románové postavy F. L. Věka.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 67%

Nejbližší železniční stanice: Ústí nad Orlicí

Známá neznámá Česká Třebová

Mnozí znají Českou Třebovou jen jako důležitou železniční křižovatku, kde se kříží tratě směřující z Prahy do Ostravy a Brna. Co ale může toto město na pomezí Čech a Moravy nabídnout turistům? Vyplatí se z vlaku vystoupit a vyrazit na obhlídku památek? Určitě.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Česká Třebová

Za poznáním Betonové hranice

Název Betonová hranice může připomínat označení železná opona. Zatímco ale železná opona vznikla po II. světové válce a měla bránit úniku Čechoslováků na západ, Betonová hranice byla budována ve 30. letech minulého století a měla ochránit Československo před vpádem německého Wehrmachtu.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Mladkov

Motoráčkem za Jiráskem a Smetanou

Z Chocně vás sice autobusy dovezou do Litomyšle o něco rychleji než vlaky, proč ale na výletě spěchat? Pohodlně se usaďte do vláčku-motoráčku a svezte se po železnici, po níž si jízdu vychutnával i velevážený Alois Jirásek.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 83%

Nejbližší železniční stanice: Slatina u Vysokého Mýta

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store