Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Hledání

Vlakem za zážitky - hledání


Kliknutím na mapu vyberte oblast t19 t17 t16 t15 t13 t12 t14 t18 t2 t1 t3 t7 t8 t9 t10 t6 t5 t4 t20 t21 t22 t23 t24 t25 t26 t28 t27 t31 t29 t30 t53 t49 t48 t32 t33 t52 t35 t34 t39 t36 t40 t37 t38 t41 t43 t42 t44 t46 t45 t51 t50 t47 t11


 
 

:

ČD Doporučují

V Lysé nad Labem navštivte nejen výstaviště

Asi každý ví, že se v Lysé nad Labem nachází jeden z našich největších výstavních areálů, kde se koná po celý rok řada zajímavých akcí. V oblibě mají město také příznivci cykloturistiky, kteří tu mohou využít moderní kolárnu Biketower. Málokdo ale tuší, že v Lysé najde také barokní skvosty.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Lysá nad Labem

Poklad ukrytý v Mělníku hlídá pes s ohnivýma očima

Město Mělník se můžete pochlubit nejedním klenotem. K návštěvě vábí opravený zámek, kostel s vyhlídkovou věží a kostnicí nebo unikáty v muzejních expozicích. Letos je tomu deset let, co je zpřístupněná také část podzemního labyrintu, kde se podle pověsti nachází poklad střežený černým psem.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Mělník

Polabskou dráhou za krásami Českého středohoří

K našim nejzajímavějším tratím patří tzv. polabská dráha. Vlak vás po ní doveze přes staroboleslavské lesy, starobylé město Mělník, na dohled Řípu a kolem žernoseckých vinic do romantického údolí Porta Bohemica, kterým řeka Labe vstupuje do Českého středohoří.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Lysá nad Labem

Za barokními památkami Středočeského kraje II.

I na dalších místech Středočeského kraje můžete najít barokní poklady. Zajímavými památkami se mohou pochlubit například v Mnichově Hradišti, Kosmonosích, Veltrusech, Liblici, Jemništi nebo Staré Boleslavi.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Stará Boleslav

Cyklostezka Nymburk - Poděbrady

Tento úsek polabské cyklostezky má po celé délce asfaltový povrch, je tedy vhodný i pro in-line bruslaře. O víkendech však počítejte se zvýšeným provozem.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Nymburk hlavní nádraží

Tři atraktivní expozice Muzea Kouřimska

Kromě skanzenu s lidovou architekturou stojí v Kouřimi za návštěvu i Muzeum Kouřimska. K prohlídce nabízí tři zajímavé expozice o historii města a okolí a s průvodcem muzea si můžete projít i kostel sv. Štěpána.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 67%

Nejbližší železniční stanice: Kouřim

Výlet plný romantiky na hrad Kokořín

Jeden z nejmalebnějších gotických hradů u nás, postavený na skalnatém ostrohu, dominuje údolí říčky Pšovky. Romantický hrad Kokořín vábí nejen turisty, ale i malíře, literáty a v poslední době i filmaře.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 86%

Nejbližší železniční stanice: Kanina

Po stopách bitvy u Kolína

Bitva u Kolína je bezesporu jedním z nejvýznamnějších vojenských střetů 18. století, na jejíž počest nechala Marie Terezie vystavět v palácových zahradách zámku Schönbrunn ve Vídni nádherný gloriet a založila nejvyšší vojenský řád udělovaný za statečnost - Řád Marie Terezie.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 67%

Nejbližší železniční stanice: Kolín

Rožďalovická Hradčana

Krajina u půvabného městečka Rožďalovice se již začíná hezky vlnit a kostel se zámkem na výrazném návrší vytváří malebnou dominantu širokého okolí. Místní ji s ne až tak velkou dávkou nadsázky nazývají „Rožďalovická Hradčana“.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 75%

Nejbližší železniční stanice: Rožďalovice

Znáte zámek v Křinci?

Mrlina – Kuncberk – Chotuc. Také vám znějí tyto názvy cizokrajně? Představte si, že všechny mají něco společného se středočeským Křincem. Ten leží pouhých 12 kilometrů severovýchodně od Nymburka při severním okraji Polabské nížiny, v roce 2007 mu byl vrácen status městyse a může se pochlubit i…

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 82%

Nejbližší železniční stanice: Křinec

předchozí 1 2 3

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store