Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Hledání

Vlakem za zážitky - hledání


Kliknutím na mapu vyberte oblast t19 t17 t16 t15 t13 t12 t14 t18 t2 t1 t3 t7 t8 t9 t10 t6 t5 t4 t20 t21 t22 t23 t24 t25 t26 t28 t27 t31 t29 t30 t53 t49 t48 t32 t33 t52 t35 t34 t39 t36 t40 t37 t38 t41 t43 t42 t44 t46 t45 t51 t50 t47 t11


 
 

:

ČD Doporučují

Po kolejích za dobrým vínem z Hodonína do Zaječí

Co stanice či zastávka, to známá vinařská obec. Trať mezi Hodonínem a Zaječí vede krajinou, kde se odnepaměti pěstuje vinná réva. Z okna vlaku zahlédnete nejen vinice a vinné sklepy, ale i zajímavé památky a také výletníky, jak objevují krásy této malebné končiny v sedle jízdního kola.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Mutěnice

Výlet do Hodonína – rodného města T. G. M.

Vše, co jste chtěli vědět o našem prvním prezidentovi, se dozvíte v hodonínském Masarykově muzeu. Do prezidentova rodného města se ale vyplatí zavítat i na prohlídku místní zoo, muzea „naftařiny“ nebo kvůli vyhlídkové plavbě po řece Moravě.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Hodonín

Za barokními památkami Zlínského kraje

Kroměříž, Hostýn, Velehrad a Buchlovice. To jsou místa ve Zlínském kraji, které se pyšní jedinečnými barokními památkami. Dopraví vás k nim – nebo alespoň přiblíží – vlaky ČD.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Kroměříž

Slováckým expresem ze Starého Města do Luhačovic

Z Prahy do Luhačovic jezdí přímé rychlíky vyšší kvality známé jako Slovácký expres. K nejhezčím patří poslední část cesty mezi Starým Městem u Uherského Hradiště a známými lázněmi.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 67%

Nejbližší železniční stanice: Staré Město u Uherského Hradiště

Ve Strážnici potkáte i vodníka

Nejen zámek a skanzen působí ve Strážnici pohádkově. Idylu zažijete také při plavbě po Baťově kanále. Za vodním dobrodružstvím se můžete vydat ze strážnického přístavu v pohodlí paluby vyhlídkové lodi nebo si vypůjčit kánoi a pěkně si zapádlovat. Na hemžení na unikátní vodní cestě starostlivě…

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Strážnice

Z moravské metropole do kraje vína a slunce

Mezi Brnem a Kyjovem vystupují výletníci hlavně ve Slavkově u Brna a v Bučovicích, aby si prohlédli místní zámky. Okolí železniční tratě nabízí i řadu dalších zajímavostí, které zahlédnete z okna vlaku.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Kyjov

V Uherském Brodě stával i hrad

Nelogickou pozoruhodností Uherského Brodu je fakt, že zde prokazatelně stával zeměpanský hrad – a téměř nikdo o něm neví. Na druhé straně tady nikdy nebyl zámek v pravém slova smyslu, ale přesto ho zná snad každý.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Uherský Brod

Vlčnovská rozhledna Hraběcí

Rozhledna Hraběcí ve Vlčnově byla postavena – stejně jako jejích pět „jednovaječných sestřiček“ – v roce 2011. Na Slovácku tak vznikla uherskobrodská série šesti stejných, dřevěných a 13 metrů vysokých rozhleden.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Hradčovice

Na kole nebo po svých za malebnými Vlčnovskými búdami

Vydejme se do vinohradů, do míst, kde v minulosti vznikaly tzv. búdy. Tyto vinohradnické stavby se ve Vlčnově zachovaly do dnešních dnů v nejrozsáhlejším památkově chráněném souboru staveb tohoto druhu u nás.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Hradčovice

Do Hostětína po stopách prince Charlese

Půl kilometru od železniční zastávky v poli naleznete obec, která v Česku nemá obdoby. Hostětín. Malou bělokarpatskou ves, která je velká svým významem. A to tak, že ji navštívil dokonce britský princ Charles.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 86%

Nejbližší železniční stanice: Hostětín

předchozí 1 2

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store