Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Hledání

Vlakem za zážitky - hledání


Kliknutím na mapu vyberte oblast t19 t17 t16 t15 t13 t12 t14 t18 t2 t1 t3 t7 t8 t9 t10 t6 t5 t4 t20 t21 t22 t23 t24 t25 t26 t28 t27 t31 t29 t30 t53 t49 t48 t32 t33 t52 t35 t34 t39 t36 t40 t37 t38 t41 t43 t42 t44 t46 t45 t51 t50 t47 t11


 
 

:

ČD Doporučují

Svatoklementskou stezkou ze Znojma do Hodonic

Od znojemského nádraží se můžete vydat po místech, kudy chodil světec Klement Maria Hofbauer. Svatoklementská stezka je dlouhá 15 km, vede historickým centrem Znojma, údolím řeky Dyje k louckému klášteru, dále po modré značce do Oblekovic, Dobšic, Dyje, Tasovic a končí u nádraží v Hodonicích.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Znojmo

Kolem „Eiffelova mostu“ z Brna do Hrušovan nad Jevišovkou

Na trati Brno – Hrušovany nad Jevišovkou projíždějí vlaky čtyřmi tunely, překonávají po památkově chráněném mostě říčku Bobravu, projíždějí krajinou plnou zeleně, ale hlavní atrakcí je stále torzo původního Ivančického viaduktu.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Brno hlavní nádraží

Znojmo – město, které chutná

Každý rok se v polovině září Znojmo stává hlavní městem vína. Do města s věhlasnou vinařskou tradicí se ale vyplatí zavítat nejen v době Znojemského historického vinobraní. Jen málokde najdete lepší turistický servis.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Znojmo

Za barokními památkami Jihomoravského kraje II.

Nejkrásnější Sál předků najdete ve Vranově nad Dyjí, ve Slavkově pobýval Napoleon a rajhradskou výzvu přijal Santini. Vypravte se na jižní Moravu a poznejte barokní památky tohoto malebného regionu!

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Slavkov u Brna

Krajem vína po příhraniční lokálce

I když je krajina kolem tratě mezi Břeclaví a Znojmem převážně rovinatá, je se z vlaku na co dívat. Kromě pestré zeleně upoutají hlavně památky včetně pozůstatků předválečného opevnění.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Břeclav

Do kraje vína je po kolejích cesta vlídná

Pokud na Znojemsku ochutnáte některé z lahodných vín, nemusíte se bát o svůj řidičský průkaz. Celá oblast je dobře dostupná po kolejích, takže cestu tam i zpět stačí absolvovat v pohodlí a bezpečí vlaků ČD.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 75%

Nejbližší železniční stanice: Znojmo

Křížová cesta v Bohuticích

Bohutice na Znojemsku byly donedávna známé především díky pěstování meruněk a vinné révy. Nyní se zařadily mezi navštěvované cíle stále oblíbenější církevní turistiky.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 60%

Nejbližší železniční stanice: Bohutice

Údolím Rokytné z Moravského Krumlova do Ivančic

Výlet nás zavede do východní části znojemského okresu, na dolní tok řeky Rokytné. Z Brna sem vede železniční trať 244, kde je již zaveden IDS JmK (integrovaný dopravní systém), proto spojení s metropolí je velice časté.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 57%

Nejbližší železniční stanice: Moravský Krumlov

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store