Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Hledání

Vlakem za zážitky - hledání


Kliknutím na mapu vyberte oblast t19 t17 t16 t15 t13 t12 t14 t18 t2 t1 t3 t7 t8 t9 t10 t6 t5 t4 t20 t21 t22 t23 t24 t25 t26 t28 t27 t31 t29 t30 t53 t49 t48 t32 t33 t52 t35 t34 t39 t36 t40 t37 t38 t41 t43 t42 t44 t46 t45 t51 t50 t47 t11


 
 

:

ČD Doporučují

Na projížďku nevšední lokálkou ze Žďáru nad Sázavou do Tišnova

Motoráky na této trati sice rekordy v rychlosti nelámou, ale pokud nespěcháte a rádi se díváte z okna vlaku na pěknou krajinu, určitě si jízdu ze Žďáru nad Sázavou do Tišnova přes Nové Město na Moravě užijete. Hlavně malebná údolí Nedvědičky a Svratky jsou pastou pro oči.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Žďár nad Sázavou

Údolím řeky Svitavy z Brna do České Třebové

Trať mezi Brnem a Českou Třebovou patří k našim nejstarším a také k nejzajímavějším. Většinu cesty vedou koleje malebným údolím řeky Svitavy a náročný terén u Moravského krasu zdolávají vlaky pomocí nejednoho tunelu a mostu.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Brno hlavní nádraží

Na túru po naučné stezce Rosickou historií…

Asi půl hodiny trvá jízda osobním vlakem ČD z brněnského hlavního nádraží do Rosic u Brna. V parčíku pod nádražím najdete úvodní panel naučné stezky Rosickou historií.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Rosice u Brna

Kolem „Eiffelova mostu“ z Brna do Hrušovan nad Jevišovkou

Na trati Brno – Hrušovany nad Jevišovkou projíždějí vlaky čtyřmi tunely, překonávají po památkově chráněném mostě říčku Bobravu, projíždějí krajinou plnou zeleně, ale hlavní atrakcí je stále torzo původního Ivančického viaduktu.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Brno hlavní nádraží

Za barokními památkami Jihomoravského kraje II.

Nejkrásnější Sál předků najdete ve Vranově nad Dyjí, ve Slavkově pobýval Napoleon a rajhradskou výzvu přijal Santini. Vypravte se na jižní Moravu a poznejte barokní památky tohoto malebného regionu!

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Slavkov u Brna

Okouzlující kolejiště v brněnském Modelovém Světě

V centru Brna nedaleko hlavního nádraží si můžete prohlédnout největší trvale vystavené modelové kolejiště na Moravě. Najdete ho v Modelovém Světě v Josefské ulici č. p. 7 v prvním patře E-pasáže.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 50%

Nejbližší železniční stanice: Brno hlavní nádraží

Z moravské metropole do kraje vína a slunce

Mezi Brnem a Kyjovem vystupují výletníci hlavně ve Slavkově u Brna a v Bučovicích, aby si prohlédli místní zámky. Okolí železniční tratě nabízí i řadu dalších zajímavostí, které zahlédnete z okna vlaku.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Kyjov

Po modré značce k Pouzdřanské stepi

Pouzdřanskou step najdete nad obcí Pouzdřany v okrese Břeclav. Stejně tak – tedy Pouzdřany – se jmenuje i vlaková zastávka, od níž vás k stepi dovede modré turistické značení.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 38%

Nejbližší železniční stanice: Pouzdřany

Nechte se překvapit zámkem Bučovice!

Možná vás vzhled zámku Bučovice příliš nenadchne. Nedejte ale na první dojem. Za strohými zámeckými zdmi se skrývají honosně zdobené místnosti a neméně krásné arkádové nádvoří.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Bučovice

Zahradní železnice v Drásově

Drásovem na Brněnsku vedla až do roku 1956 trať takzvané Tišnovky, která zde měla také zastávku. Nádraží stejného názvu existuje i dnes, ale najdete ho na opačném konci obce, na zahradní železnici u rodinného domu Zdeňka Jobánka.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 80%

Nejbližší železniční stanice: Čebín

předchozí 1 2

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store