Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Hledání

Vlakem za zážitky - hledání


Kliknutím na mapu vyberte oblast t19 t17 t16 t15 t13 t12 t14 t18 t2 t1 t3 t7 t8 t9 t10 t6 t5 t4 t20 t21 t22 t23 t24 t25 t26 t28 t27 t31 t29 t30 t53 t49 t48 t32 t33 t52 t35 t34 t39 t36 t40 t37 t38 t41 t43 t42 t44 t46 t45 t51 t50 t47 t11


 
 

:

ČD Doporučují

Do Českých Budějovic na filmové randez-vous

Drahé tety a já, Pyšná princezna, Tři chlapy na cestách nebo Pojedeme k moři. Co mají tyto filmy společného? Z části se natáčely v historickém centru Českých Budějovicích. Při toulkách po jihočeské metropoli tak můžete zavítat na místa, která posloužila jako kulisy ve známých bijácích.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: České Budějovice

Krajinou plnou rybníků až k rakouským hranicím

Asi hodinu trvá jízda vlakem z Veselí nad Lužnicí do Českých Velenic. Trať vede převážně podél řeky Lužnice, která napájí pomocí stok a kanálů řadu rybníků. I z vlaku můžete zahlédnout zrcadlící se vodní plochy, a pokud okolní zeleň dovolí, na dohled je i nejedna zajímavá památka.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Veselí nad Lužnicí

Krajinou, kde čaruje příroda, z Tábora do Horní Cerekve

Dejte vale městu a vyjeďte si vlakem do přírody. Kam? Z Tábora do Horní Cerekve kličkují koleje malebnou zvlněnou krajinou plnou lesů a rybníků, která nezklame. Okolí tratě je protkáno sítí značených tras, po nichž se můžete vydat třeba k Chýnovské jeskyni nebo k rozhledně na Křemešníku.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Tábor

Písecké památky

Navštivte památky v Písku – nejenom Kamenný most a děkanský kostel, Sladovnu a Prácheňské muzeum v bývalém královském hradě, ale třeba i byt Adolfa Heyduka nebo dodnes funkční elektrárnu zprovozněnou Františkem Křižíkem.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Písek

Za barokními památkami jižních Čech II.

Z dalších pozoruhodných míst oplývajících barokem můžete v jižních Čechách navštívit například Tábor, Sepekov, Opařany, Trhové Sviny. Za zajímavými památkami se vyplatí zajet i do Zlaté Koruny či Římova.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Tábor

Za barokními památkami jižních Čech I.

Navštivte památky v Českých Budějovicích, Českém Krumlově a nebo třeba na Lomci či v Jindřichově Hradci! Dopraví vás k nim – nebo alespoň přiblíží – vlaky Českých drah.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: České Budějovice

Po nejstarší elektrifikované trati u nás

Nejkrásnější památkou na trati Tábor – Bechyně je bezesporu jedinečný most, společný jak pro železniční, tak pro silniční dopravu. Klene se jako duha, po které dostal své pojmenování. Ale z vlaku se také vyplatí vystoupit i na jiných místech.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Tábor

Na výlet do Příběnic u Tábora

Ke zřícenině hradu Příběnice můžete dojít po modré turistické značce od železniční stanice Malšice, která leží na trati Tábor – Bechyně. Do Malšic je možné se v letní sezoně v rámci jízd Léta na Bechyňce svézt historickými vlaky Elinkou a Bobinkou.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Malšice

Z Hluboké nad Vltavou do Českých Budějovic

Pravobřežní cyklostezka z Hluboké nad Vltavou do Českých Budějovic.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Hluboká nad Vltavou

Trhosvinensko - naučná stezka

Naučná stezka Trhosvinensko vás provede přes 10 zastavení, která seznamují návštěvníky převážně s přírodními zajímavostmi této oblasti, ale nezapomíná ani na vlastivědné zajímavosti a kulturní historii krajiny.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice:

předchozí 1 2 3 4 5

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store