Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Hledání

Vlakem za zážitky - hledání


Kliknutím na mapu vyberte oblast t19 t17 t16 t15 t13 t12 t14 t18 t2 t1 t3 t7 t8 t9 t10 t6 t5 t4 t20 t21 t22 t23 t24 t25 t26 t28 t27 t31 t29 t30 t53 t49 t48 t32 t33 t52 t35 t34 t39 t36 t40 t37 t38 t41 t43 t42 t44 t46 t45 t51 t50 t47 t11


 
 

:

ČD Doporučují

Renesanční zámek Radim

O tomhle zámku nedaleko Peček vědělo donedávna jen několik zasvěcených zájemců o historii. Přestože je pro turisty otevřený teprve několik let, již si získal takovou popularitu, že jeho brány neustále atakují davy nových a nových zájemců o prohlídku.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 83%

Nejbližší železniční stanice: Radim

Chotouň – rodiště sv. Prokopa

První český světec, který byl roku 1204 svatořečen v Římě, se jmenuje svatý Prokop. Stalo se tak 150 let po smrti tohoto prvního opata Sázavského kláštera, který vstoupil do širokého povědomí především jako krotitel smrdutých pekelníků. Jeho rodištěm je vesnička Chotouň na Kolínsku, která je…

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 50%

Nejbližší železniční stanice: Chotutice

Malebným údolím Polepky

Naši cestu zahájíme u nádraží v Ratboři, ale cestovatelským zážitkem už je samotná jízda vlakem z Kolína. Kromě toho, že za pouhých devět kilometrů vystoupáme 105 výškových metrů, v závěru cesty překročíme údolí Polepky po krásném kamenném viaduktu.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 86%

Nejbližší železniční stanice: Ratboř

Jeruzalém na Labi

V 16. století žila v Kolíně druhá nejpočetnější židovská obec v Čechách, hned po té pražské. Staleté soužití mezi křesťanskou a židovskou komunitou, která se odlišovala nejen náboženstvím, ale i způsobem života, se pochopitelně nesmazatelně podepsalo na tváři tohoto středočeského města.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 86%

Nejbližší železniční stanice: Kolín

Do Nymburka nejen za Hrabalem

Pokud se do tohoto polabského městečka vydáte, jistě neodoláte a ochutnáte něco z produkce zdejšího pivovaru. Nechte tedy auto v garáži a přijeďte vlakem.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Nymburk hlavní nádraží

Plnou parou do Kolína

Do středočeského Kolína se vyplatí cestovat nejen za dobrou dechovkou. Město se může pochlubit řadou unikátních památek. Do krásného města na Labi se po kolejích dostanete snadno takřka ze všech koutů republiky.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Kolín

Malá dráha Skalsko

Pokud máte doma zahradu jako Petr Vidner ze Skalska, můžete si na ní klidně postavit železnici, která bude vozit nejen děti, ale i dospělé.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 92%

Nejbližší železniční stanice: Skalsko

Zahradní železnice s netradičním rozchodem

Nepřehlédnutelné mechanické návěstidlo u silnice na okraji Horních Chvatlin by mohlo leckoho překvapit. Znalci místních poměrů ale vědí, že právě tady mají hledat zahradu, po níž se prohánějí vlaky.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Bečváry

Řepařská drážka v Kolíně

Díky úsilí nadšenců ožívá po desetiletích drážka, která sloužila od konce 19. století k přepravě řepy do kolínského cukrovaru. Právě jejich zásluhou se stala vyhledávanou turistickou atrakcí.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 90%

Nejbližší železniční stanice: Kolín

Poděbrady - lázně, kde vám bude dobře

Dobré vlakové spojení s Prahou dělá z Poděbrad jedno z oblíbenějších výletních míst obyvatel metropole. A není to jen lázeňská péče, co do polabského města láká výletníky zblízka i daleka.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 64%

Nejbližší železniční stanice: Poděbrady

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store