Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Hledání

Vlakem za zážitky - hledání


Kliknutím na mapu vyberte oblast t19 t17 t16 t15 t13 t12 t14 t18 t2 t1 t3 t7 t8 t9 t10 t6 t5 t4 t20 t21 t22 t23 t24 t25 t26 t28 t27 t31 t29 t30 t53 t49 t48 t32 t33 t52 t35 t34 t39 t36 t40 t37 t38 t41 t43 t42 t44 t46 t45 t51 t50 t47 t11


 
 

:

Železniční romantika

Pohodlným vlakem malebnou jihočeskou krajinou

Z Českých Budějovic do Českých Velenic se můžete svézt moderními RegioPantery. Kromě komfortní jízdy oceníte i pěkné výhledy na krajinu plnou rybníků a hlubokých lesů lemovanou vzdálenými vrcholky hor.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: České Velenice

Podzimní projížďka vlakem přes hory a doly

Tunely, kamenné viadukty, romantická nádraží a poutavé výhledy na Ještěd a Ralsko. To jsou hlavní lákadla železnice mezi Libercem a Českou Lípou.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Česká Lípa hlavní nádraží

Sedmkrát přes hranice po česko-saské dráze

Železnice mezi Chebem a saskými lázněmi Bad Brambach není zajímavá jen tím, že na ní vlak několikrát překonává státní hranici. Má také pestrou historii a pěkné okolí.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Cheb

Naučnou stezkou po stopách koněspřežky

Na naučnou stezku koněspřežky se můžete napojit asi 3,5 km od železniční stanice Rybník. Na relativně krátkém úseku ukazuje typické stavby železnice, které byly vybudovány pro dodržení přijatelného sklonu trati.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Rybník

Krajem vína po příhraniční lokálce

I když je krajina kolem tratě mezi Břeclaví a Znojmem převážně rovinatá, je se z vlaku na co dívat. Kromě pestré zeleně upoutají hlavně památky včetně pozůstatků předválečného opevnění.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Břeclav

Vyhlídková jízda z Děčína do Rumburka

Hledáte trať, na níž vás okolní krajina uchvátí natolik, že zapomenete na všechny starosti? Pak nasedněte na děčínském hlavním nádraží do vlaku směr Rumburk a dívejte se z okna vlaku. Spousta zeleně není to jediné, co vám při jízdě zaměstná oči.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Rumburk

Na dohled Vltavě a Berounce

Jízda vlakem z Prahy do Berouna ubíhá příjemně. Je na co se dívat. Koleje takřka kopírují tok Vltavy a Berounky a vedou pestrou krajinou, v níž není nouze o památky i malebné přírodní scenérie.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 83%

Nejbližší železniční stanice: Beroun

Žralokem do kraje Psohlavců

Mezi Plzní a Domažlicemi jezdí vlaky po jedné z našich nejstarších tratí. Dnes se po ní můžete svézt moderními motorovými soupravami RegioShark. Pokud bude místo, sedněte si k oknu.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Domažlice

Svezte se motoráčkem pod dálnicí!

Tunel, kterým vlaky podjíždějí u Velkého Meziříčí dálnici D1, není jedinou atrakcí tratě z Křižanova do Studence. Lokálka vede krajinou plnou chráněné zeleně a na dohled zajímavým památkám.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Křižanov

Romantickou lokálkou ze Suchdola do Budišova

Kdo využije služeb ČD a vydá ze Suchdola nad Odrou po lokální trati do Budišova nad Budišovkou, bude okouzlen. Stačí mít otevřené oči a vnímat ubíhající krajinu, která nabízí nespočet romantických scenérií.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Suchdol nad Odrou

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store