Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Hledání

Vlakem za zážitky - hledání


Kliknutím na mapu vyberte oblast t19 t17 t16 t15 t13 t12 t14 t18 t2 t1 t3 t7 t8 t9 t10 t6 t5 t4 t20 t21 t22 t23 t24 t25 t26 t28 t27 t31 t29 t30 t53 t49 t48 t32 t33 t52 t35 t34 t39 t36 t40 t37 t38 t41 t43 t42 t44 t46 t45 t51 t50 t47 t11


 
 

:

Muzea

Jilemnice – brána Krkonoš

Krásné městečko na řece Jilemce má návštěvníkům co nabídnout. Po nejvýznamnějších památkách města a nejbližšího okolí vás provede nenáročná naučná stezka s názvem Jilemnice známá neznámá.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 60%

Nejbližší železniční stanice: Jilemnice

Nostalgická linka z tramvajového nebe

V pražské vozovně Střešovice je k vidění ojedinělá expozice historických vozidel, s nimiž se v naší metropoli hromadně cestovalo. Prohlídku pražského muzea MHD si můžete zpestřit projížďkou nostalgickou tramvají č. 91.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 77%

Nejbližší železniční stanice: Praha-Dejvice

Na výlet do města, kde se točily Zkoušky z dospělosti

Je to už nějaký ten pátek, co se v Chrudimi natáčel studentský seriál Zkoušky z dospělosti. Přijeďte se podívat, jak se od té doby změnila místa, kde prožívali první lásky i strasti Mirek Žalud a jeho spolužáci.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Chrudim

Putování za kutnohorskou mincí

Milovníci historie a výletů do tajuplného podzemí si jistě nenechají ujít návštěvu kutnohorského Českého muzea stříbra. Kde ho najdete? Nedaleko chrámu sv. Barbory v jedné z nejstarších staveb města – v gotickém Hrádku.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 71%

Nejbližší železniční stanice: Kutná Hora hlavní nádraží

Teplice – naše nejstarší lázeňské město

Do Teplic se jezdí nejen na prohlídku historických památek, ale také za špičkovou lázeňskou péčí. Do města, kterému se v 19. století říkalo „malá Paříž“, vás vlaky dopraví po jedné z našich nejstarších železnic.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 88%

Nejbližší železniční stanice: Teplice v Čechách

Po kolejích do rodiště Jiřího Wolkera

Pátráte v paměti po školních znalostech, kde že se to český básník, který miloval svět, narodil? Rodištěm Jiřího Wolkera je Prostějov. Do tohoto pěkné moravského města míří turisté po kolejích nejen za památkami, ale obě vlaková nádraží v Prostějově slouží i jako dobrý výchozí bod pro toulky po…

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 86%

Nejbližší železniční stanice: Prostějov hlavní nádraží

Kde naši dědové vystupovali z vlaku, když jeli do Falknova?

Mnoho našich měst bylo po válce a následném odsunu německých obyvatel přejmenováno. Patřilo k nim i město Falknov, jehož název byl odvozen od německého Falkenau. Od roku 1948 má tak ryze české jméno – Sokolov.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 89%

Nejbližší železniční stanice: Sokolov

Za tajemstvím pražského Josefova

Místo přímo mystické. Takový je pražský Josefov. A Golem a Kafka nejsou jeho jedinými lákadly. K návštěvě vábí i nespočet čarokrásných židovských památek.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 69%

Nejbližší železniční stanice: Praha Masarykovo nádraží

Do Berouna nejen na medvědy

Medvěda nemá město Beroun jen ve svém znaku. Hned tři chlupáče můžete spatřit na svahu Městské hory, kde pro ně bylo vybudováno medvědárium. A nejsou to medvědí bratři jen tak ledajací.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 80%

Nejbližší železniční stanice: Beroun

Do Ladova kraje za kocourem Mikešem

Vydejte se s námi do míst, kde nikoho nepřekvapí, že kocouři mluví, prasátka jezdí na motocyklu a kozlové se kloužou po ledu – do Ladova kraje.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 92%

Nejbližší železniční stanice: Mirošovice u Prahy

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store