Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Z Dobřichovic na Karlštejn

Z Dobřichovic na Karlštejn

Datum a čas konání:

  • Dobříchovice, od 12. 5. 2010 17:52 do 31. 5. 2020 17:52

Od nádraží v Dobřichovicích se můžete vydat po zelené turistické značce na výlet hezkou přírodou Českého Krasu.

Naplánovat cestu vlakem

:

Dominantou Dobřichovic je opravený zámek, který je sice veřejnosti nepřístupný, funguje v něm ale restaurace, v níž se můžete občerstvit.

Dále pokračujeme směrem k obci Karlík a stále se držíme na zelené, která nás dovede do obce Vonoklasy. Zde se vydáme po žluté značce ke zřícenině hrádku Karlík. Z hrádku samotného toho již moc nezbylo, pouze základy staveb nám ukazují, kde hrádek, na kterém dle pověsti trávily noci ženy z Karlštejna stával.

Po prohlídce nepatrných zbytků staveb pokračujeme dále po žluté a opět se stáčíme k obci Karlík. Na jejím začátku ale prudce odbočíme vpravo ze silnice na červenou značku a jdeme směrem na obec Mořinku. V Mořince si můžeme prohlédnout roubený dům č. p. 7 a na návsi stojící kapličku se zvoničkou.

Z Mořinky pokračujeme dál po červené a přes pole a les se dostaneme do samotné obce Karlštejn. Zde už si každý může vybrat, co navštíví. Samozřejmě nejlákavější je návštěva hradu samotného, ale jsou zde i další zajímavá místa, jako muzeum voskových figurin, dům hodin, muzeum malého pevnostního opevnění nebo muzeum betlémů.  

Po žluté značce se pak vydejte ke karlštejnskému nádraží, odkud nás vlak doveze zpět do Dobřichovic nebo kamkoliv jinam.

Tento výlet vychází z autentického zážitku turisty Vladislav Stárek ze stránek www.turistika.cz.

Fotografie jsou také od Zdeňka Kolka ze stránek www.turistika.cz.

Doporučené obchodní nabídky:

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 22
Nelíbí: 10
Nelíbí
Partneři


 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store