Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Lyžování na Pustevnách

Lyžování na Pustevnách

Datum a čas konání:

  • Pustevny, od 1. 1. 2014 0:00 do 1. 1. 2024 0:00

Zřejmě nejznámější skiareál v Beskydech naleznete na Pustevnách nedaleko od Frenštátu pod Radhoštěm. Lyžování si tu užijí jak začátečníci, tak i zkušení lyžaři.

Naplánovat cestu vlakem

Nejbližší železniční stanice: Frenštát pod Radhoštěm

Lyžování má na severovýchodě naší země dlouhou tradici. Dá se říci, že v Moravskoslezských Beskydech těžko najdete horskou vesničku, která by neměla alespoň jeden menší lyžařský areál. K oblíbeným patří skiareál na Pustevnách

Lyžaři z Ostravy, Frýdku-Místku nebo Valašského Meziříčí se mohou vydat přímým vlakem do stanice ČD Frenštát pod Radhoštěm a odtud s přestupem na místní autobusovou linku do Trojanovic – rest. Ráztoka v lyžařském areálu Pustevny. Cesta autobusem trvá asi 10 minut a od zastávky autobusu je to k dolní stanici lanovky pouze 400 metrů. 

Skiareál na Pustevnách je vhodný jak pro začínající lyžaře, tak pro ty zkušené. Hojně využívaná je sjezdovka, která je ze zpočátku mírná, u konce prudká a náročnější. Začátečníci mohou lyžovat na mírnějším úseku a v půlce sjezdovky nasednout na pumu a nechat se vyvézt opět nahoru. Ostatní jezdí až dolů, odkud je vyveze zpět nahoru kotvový vlek. Po celém areálu se táhne běžkařská cesta, která začíná nahoře na Pustevnách a končí dole v Trojanovicích. Cesta trvá skoro 20 minut a není těžké ji sjet. Více informací o lyžování na Pustevnách najdete zde.

A zajímá vás, jak vznikl název Pustevny? Pustevny dostaly své jméno díky poustevníkům, kteří ve zdejších jeskyních pobývali v 18. a 19. století. Když příznivci Pohorské jednoty Radhošť objevili, v čem spočívá krása tohoto půvabného kraje, a začali zde budovat turistické chaty a útulny, vystřídali už natrvalo poustevníky turisté a samozřejmě lyžaři.

Na Pustevnách stojí památkově chráněný soubor staveb, které projektoval uznávaný slovenský architekt Dušan Jurkovič. Vévodí jim dřevěné srubové stavby Maměnka a Libušín. Jsou v secesním slohu s bohatým stylizovaným dekorem. Architekt při projektování staveb vycházel z tradic valašských lidových staveb.

Ilustrační foto: © Imaengine | Dreamstime.com

Tento výlet vychází z autentického zážitku turisty ze stránek www.turistika.cz.

Doporučené obchodní nabídky:

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 3
Nelíbí: 2
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store