Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Za přírodou Na Čermence

Za přírodou Na Čermence

Datum a čas konání:

  • Na Čermence, od 1. 1. 2014 0:00 do 1. 1. 2024 0:00

Na Čermence je název přírodní památky, kterou najdeme západním směrem od osady Kamenka. Na výlet k ní se můžete vydat hned od několika vlakových stanic či zastávek.

Naplánovat cestu vlakem

:

Přírodní památka Na Čermence je součástí přírodního parku Oderské vrchy. Jihozápadním směrem od této přírodní památky se rozprostírá oblast další přírodní památky Vrásový soubor u Klokočůvku a jižním směrem pak přírodní rezervace Suchá Dora.

Přírodní památka je tvořena několika ohraničenými lokalitami obnovujících se květnatých bučin s řadou různých druhů bylin. V oblasti se uhnízdilo několik vzácných druhů ptáků. Květnaté bučiny jsou doplněny jedlí a přiléhají k nim smrčiny. V bylinném podrostu se daří kyčelnici devítilisté a cibulkonosné, bukovníku kapraďovitému, rozrazilu horskému, strdivce jednokvěté a kostřavě lesní. Kromě těchto bylin tu rostou rostliny, které se v převážné míře objevují v suťových lesích, a to kapradina laločnatá a samorostlík klasnatý.

Na území přírodní památky můžeme pozorovat ohrožené druhy denních motýlů, jako batolce duhového a červeného, bělopáska topolového a dvouřadého či okáče černohnědého. V dutinách buků se uhnízdili holub doupňák a datel černý. Okrajovou část přírodní památky si jako své hnízdiště zvolil čáp černý. Při troše štěstí můžeme ve zdejší lokalitě spatřit stromového netopýra.

Chráněná přírodní památka Na Čermence byla vyhlášena v roce 1990 na rozloze 9,27 hektarů a oblast se nachází v nadmořské výšce 390 až 533 metrů. Kolem jižního okraje přírodní památky vede turistická značená trasa.

Od železniční zastávky Heřmánky se můžete vydat k přírodní památce Na Čermence po zelené turistické značce. 

K přírodní památce se můžete vypravit i z nedalekého městečka Vítkov, kam vás taky dopraví vlaky ČD. Z Vítkova se vydejte jihovýchodním směrem po červené značce přes vrcholek na Kamence (506 m n. m.) k rozcestí turistických tras v obci Kamenka a dále pak opět po zelené.

Heřmánky i Vítkov leží na železniční trati Suchdol nad Odrou – Budišov nad Budišovkou, kterou v jízdním řádu najdete pod č. 276. Tato malebná lokálka byla uvedena do provozu 1. října roku 1891. 

Tento výlet vychází z autentického zážitku turisty ze stránek www.turistika.cz. 

Doporučené obchodní nabídky:

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 1
Nelíbí: 1
Nelíbí
Partneři


 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store