Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Nejen na kole k Sedlnickým sněženkám

Nejen na kole k Sedlnickým sněženkám

Datum a čas konání:

  • Sedlnice, od 1. 1. 2014 0:00 do 1. 1. 2025 0:00

Sedlnické sněženky jsou přírodní památka tvořená několika lokalitami na území obce Sedlnice. Pěšky se k ní můžete vydat od sedlnické vlakové zastávky, na kole po cyklotrase č. 6039 ze Studénky nebo od zastávky Skotnice.

Naplánovat cestu vlakem

Nejbližší železniční stanice: Sedlnice

Přírodní památku Sedlinické sněženky tvoří pozůstatky lužního lesa a louky s bohatým výskytem sněženek podsněžníku v údolí kolem toku říčky Sedlnice. Louky s částí lužního porostu najdeme v prostoru celé obce podél toku říčky. Jednotlivé oblasti propojují břehové porosty charakteristické pro úvalové luhy.

Kromě sněženek se v místní lokalitě daří rovněž bažance vytrvalé, plicníku lékařskému, dymnivce duté a plné a sasance pryskyřníkovité. Ve zdejší oblasti rovněž rostou v malém zastoupení a na několika málo místech druhy jarmanky větší, prvosenka vyšší a hvězdnatec zubatý. Z chráněných druhů rostlin tu rostou ještě lilie zlatohlávek a měsíčnice vytrvalá.

Jako svoje hnízdiště si zdejší oblast zvolila řada běžných druhů ptáků a kromě nich tu byl pozorován také ledňáček říční a cvrčilka říční.

Oblast je chráněná jako přírodní památka od roku 1988 a zaujímá rozlohu 11 hektarů. Obcí Sedlnice procházejí pouze značené cyklistické trasy, turistické trasy nebyly vyznačeny. Budete-li procházet obcí kolem toku říčky Sedlnice, projdete také lokalitu přírodní památky.

Ze Štramberku se do Sedlnice můžete vydat po cyklistické trase severním směrem přes město Příbor. Z Kopřivnice pojedete severozápadním směrem a nedaleko Bubla ranče se připojíte na cyklostezku vedoucí ze Štramberku do Příboru. Z města Příbor pak pokračujte severozápadně kolem toku řeky Lubiny do obce Skotnice a odtud dále západním směrem do Sedlnice po cyklotrase č. 6039.

Z Nového Jičína se vydejte severním směrem přes obec Kunín a odtud dále severovýchodním směrem přes obec Bartošovice. Z Bartošovic jeďte jihovýchodním směrem do Sedlnice.

Vydáte-li se ze Studénky jihovýchodním směrem po cyklotrase č. 6039, dojedete přímo do obce Sedlnice. 

Tento výlet vychází z autentického zážitku turisty ze stránek www.turistika.cz. 

Doporučené obchodní nabídky:

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 1
Nelíbí: 0
Nelíbí
Partneři


 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store