Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / K Pustým nivám po modré

K Pustým nivám po modré

Datum a čas konání:

  • Suchdol nad Odrou, od 2. 1. 2014 0:00 do 2. 1. 2024 0:00

Nedaleko obce Kunín se nachází zajímavá přírodní památka Pusté nivy. Vydat se k ní můžete po modré turistické značce ze Suchdola nad Odrou nebo od zastávky Hladké Životice či v sedle bicyklu po Jantarové cyklostezce.

Naplánovat cestu vlakem

Nejbližší železniční stanice: Suchdol nad Odrou

Pusté nivy jsou přírodní památka, která se rozkládá v jižní části chráněné krajinné oblasti Poodří. Přírodní památku najdeme na pravém břehu řeky Odry, východním směrem od soutoku Odry a Jičínky a severním směrem od obce Kunín. Severovýchodním směrem od Pusté nivy je oblast přírodní rezervace Bartošovický luh.

Přírodní památku Pusté nivy tvoří dochovaná část původního lužního lesa v nivě řeky Odry a několik periodicky zaplavovaných tůní. Tento lužní les charakterizují kmenové trsy lípy srdčité. V podrostu pod stromy se daří růstu ohroženým druhům rostlin a v okolí tůní můžeme spatřit ohrožené druhy živočichů.

Tato oblast byla vyhlášena chráněným územím v roce 1998 a zaujímá rozlohu 0,74 hektarů. Rezervace se rozkládá v nadmořské výšce kolem 240 metrů. Nedaleko jižního okraje přírodní památky prochází trasa značené Jantarové cyklostezky vedoucí mezi obcemi Bartošovice a Kunín.

Vlakem můžete dojet do Suchdolu nad Odrou a odtud se vydat severovýchodním směrem po modré značce na rozcestí Křivý potok, pak pokračovat jižním směrem po silnici do Kunína k místní benzince, vydejte se kolem ní východním směrem ke kapličce. Kolem kapličky vede cyklostezka, po které jděte severním směrem k toku malého potoka. Od potoka se vydejte severním směrem a po několika metrech budete u okraje přírodní památky.

Po turistické značce stejné barvy se můžete vydat k rozcestí Křivý potok také od vlakové zastávky Hladké Životice a pak pokračovat stejnou, výše popsanou cestou k přírodní památce.

Z ostravského hlavního nádraží vás dovezou rychlíky ČD do Suchdolu nad Odrou za 25 minut. 

Tento výlet vychází z autentického zážitku turisty ze stránek www.turistika.cz. 

Doporučené obchodní nabídky:

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 2
Nelíbí: 0
Nelíbí
Partneři


 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store