Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / V betlému v Horní Lidči ožívají stará řemesla a zvyky

V betlému v Horní Lidči ožívají stará řemesla a zvyky

Datum a čas konání:

  • Horní Lideč, od 1. 1. 2014 0:00 do 1. 1. 2024 0:00

Jeden z nejkrásnějších betlémů mají v Horní Lidči. Osázen je asi 230 figurami a více než stem vyřezávaných staveb. Pracovalo na něm 15 řezbářů z Česka a Slovenska.

Naplánovat cestu vlakem

Nejbližší železniční stanice: Horní Lideč

Prohlídka betlému v Horní Lidči je výjimečným zážitkem. Betlémská scéna je umístěna na ploše 170 metrů čtverečních, z toho samotný belém zaujímá plochu 50 metrů čtverečních. V betlému je více než 100 vyřezávaných staveb a asi 230 figur, které představují zvyky a stará  řemesla. Třetina dřevěných postaviček je pohyblivá. Uvidíte třeba zvoníka nebo flašinetáře.

Kromě působivého ztvárnění biblického příběhu jsou součástí betlému také dřevořezby nejzajímavějších turistických míst Zlínského a Trenčínského kraje, například zmenšená dřevěná kopie poutního místa Svatý Hostýn, Brumovský a Trenčínský hrad nebo zámek v Bojnicích. Mezi stovkou vyřezávaných staveb nechybí ani místní dřevěnice nebo sýpka. Novinkou je pak několik staveb, které mají blízkou spojitost s postavami Cyrila a Metoděje.

Betlém si můžete prohlédnout po celý rok a to denně kromě pondělí od 10 do 12 hod. a od 13 do 16 hod. Ve 14 hodin začíná prohlídka betlému zpestřená promítáním působivého filmového snímku, v němž je biblický příběh propojen s významnými historickými místy v česko-slovenském pomezí. Filmový poutník provází diváka uplynulými staletími, přibližuje mu zajímavé historické momenty, zvyky, původní stará řemesla, ukazuje život lidí v našem kraji. Filmová projekce trvá 30 minut.

Související stránky

Doporučené obchodní nabídky:

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 9
Nelíbí: 1
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store