Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / V Děbolíně u Jindřichova Hradce se nudit nebudete

V Děbolíně u Jindřichova Hradce se nudit nebudete

Datum a čas konání:

  • Děbolín, od 1. 1. 2015 0:00 do 1. 1. 2025 0:00

Hledáte tip na netradiční rodinný výlet? Pak se vydejte do Děbolína u Jindřichova Hradce, kde najdete rodinný penzion Keramika s Výtvarnou dílnou RH. V ní si můžete vlastnoručně vyrobit originální užitkové či dekorativní výrobky podle svých představ.

Naplánovat cestu vlakem

Nejbližší železniční stanice: Děbolín

Ve Výtvarné dílně RH máte možnost si vy i vaše děti vyzkoušet malování na keramiku, sklo, textil, ubrouskovou techniku a mnohé další. Z výletu si pak můžete přivézt hrnek či misku vlastnoručně pomalovaný akrylovými nebo glazurovými barvami, dřevěnou hračku, skleněné cedulky a ozdoby, můžete si vytvořit rámeček na fotku či zrcadlo nebo třeba květináč pro babičku. Vaší fantazii se tu meze nekladou. K dotvoření podle vašich představ je připraveno více než sto polotovarů.

Tvůrčí prostředí vás pohltí a námětů na inspirace budete mít kolem sebe nepočítaně. Pokud vás vlastní píle vyčerpá, můžete se posilnit domácími dobrotami. V uzavřeném dvoře je návštěvníkům k dispozici posezení, pro děti pískoviště nebo před penzionem dětské hřiště.

Výlet do Děbolína u Jindřichova Hradce je tak ideální pro rodiny s malými dětmi. Jednotlivé výtvarné techniky jsou vhodné již pro děti od tří let. Výtvarná dílna RH, která je otevřena téměř denně po celý rok, pořádá i řadu kurzů a workshopů keramiky, výroby loutek, pedigu a dalších rukodělných a výtvarných technik. V průběhu roku se tu také konají různé tematicky zaměřené akce(Velikonoce v dílně, Jaro v dílně, Čarodějnice v dílně, Vodnická dílna, Podzim v dílně, Mikuláš v dílně, Advent v dílně) a v červenci a srpnu (tj. od 1. 7. do 31. 8.) je od 10 do 16 hodin otevřena Pohádková letní dílna. Na akce není nutná rezervace a vstup je zdarma. Chystáte-li se do Děbolína mimo tematické akce nebo Pohádkovou dílnu, raději se předem objednejte. Kontakty najdete zde.

Pokud jste zdaleka, můžete se tu ubytovat v rodinném penzionu, který je součástí výtvarných dílen. Tvořit tak můžete každý den téměř v kteroukoliv denní dobu. Součástí penzionu je zahradní bazén se slanou vodou, infrasauna, půjčovna kol a veškeré vybavení pro děti.

Od železniční zastávky Děbolín je to k penzionu s výtvarnou dílnou asi 500 m po vedlejší silnici. Z Jindřichova Hradce, kde zastavují i přímé rychlíky z Českých Budějovic, Plzně či Brna, vás do Děbolína dopraví osobní vlak za 5 minut. Další možností je vydat se do Děbolína z Jindřichova Hradce pěšky – po cyklostezce (1148) kolem kostela sv. Jakuba a letiště.

Foto: Penzion Keramika, Výtvarná dílna RH

Doporučené obchodní nabídky:

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 3
Nelíbí: 1
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store