Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Na výlet do Kardašovy Řečice a jejího okolí

Na výlet do Kardašovy Řečice a jejího okolí

Datum a čas konání:

  • Kardašova Řečice, od 1. 10. 2015 11:27 do 1. 10. 2025 11:27

Poklidné městečko Kardašova Řečice, které dostalo své jméno po rybníku Kardaš a potoka Řečice, se výborně hodí jako výchozí místo pro podnikání výletů pěšky i na kole. Třeba na Červenou Lhotu.

Naplánovat cestu vlakem

Nejbližší železniční stanice: Kardašova Řečice

První písemné zmínky o Kardašově Řečici pochází z roku 1267, ale počátky osídlení možná sahají až do 10. století, kdy zde zřejmě byla při potoku Řečice vystavěna tvrz. Ta měla ochraňovat nově vzniklou kupeckou cestu, která propojila dvě starší zemské stezky.

Ať už to tak bylo, či ne, jisté je, že k vybudování románsko-gotického farního kostela sv. Jana Křtitele došlo až v druhé polovině 13. století. Chrám byl v roce 1380 rozšířen a v roce 1614 k němu přibyla i renesanční věž, která se tak stala dominantou města. Do kostela je možné náhlednout, neboť hlavní vchod bývá otevřený, chráněný mříží.

Nedaleko kostela se nachází barokní zámeček z první poloviny 18. století, který je ve vlastnictví řádu Školských sester, a je tedy věřejně nepřístupný.

A co ta tvrz? Říkávalo se jí "hrad" a stávala prý na okraji pozdějšího městečka. Za husitských válek byla pobořena a později dokonce rozebrána. 

Kardašova Řečice je také výchozí místo pro návštěvu nedalekého zámku Červená Lhota. Buď se můžete vydat pěšky po modře značené turistické stezce (10,5 km), nebo na kole po cyklotrase č. 1170 do Pluhova Žďáru a odtud po 32 Greenway P-W (8,2 km). 

Doporučené obchodní nabídky:

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 0
Nelíbí: 0
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store