Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Dům vláčků na pražských Petřinách

Dům vláčků na pražských Petřinách

Datum a čas konání:

  • Praha, od 1. 1. 2016 0:00 do 30. 10. 2016 0:00

V Praze se můžete kochat pohledem na vláčky a modelová kolejiště nejen ve smíchovském Království železnic. Na pražských Petřinách mají Dům vláčků. Najdete ho ve druhém patře obchodního centra, které se nachází hned u výstupu ze stanice metra Petřiny.

Naplánovat cestu vlakem

:

Co v Domě vláčků uvidíte? Především několik funkčních modelových kolejišť v různých velikostech. Těšit se můžete třeba na sedm metrů dlouhý model Negrelliho viaduktu ve velikosti N, který věrně zachycuje podobu mostu a jeho okolí z roku 2013.

Na dalším kolejišti, tentokrát ve velikosti H0e, je k vidění model Jindřichohradeckých místních drah. Nejen trať, ale také budovy a soupravy odpovídají realitě. I na této modelové úzkokolejce jezdí v každém směru dva páry vlaků. 

Návštěvníci Domu vláčků ale nejsou jen pouhými diváky. U velkého digitálně řízeného kolejiště HO s jednokolejnou tratí a řadou vleček najdete několik interaktivních prvků. Návštěvníci si také mohou zapnout dva ze čtyř samostatných okruhů na zahradním kolejišti a sami si také řídí provoz na kolejích modelu příhraničního nádraží Weissbach

Pro ty, kteří si rádi potrpí na technické zajímavosti, je připraveno ukázkové kolejiště s digitální ústřednou Z21, na němž lze řídit provoz pomocí mobilního telefonu či tabletu. Zaujme i testování modelů lokomotiv na nekonečné koleji systému smartRail.

Expozice Domu vláčků se neustále vyvíjí, takže se vyplatí si za nějaký čas návštěvu zopakovat. Na webových stránkách Domu vláčků najdete vždy aktuální informace o novinkách (zde).  

Součástí expozice je také unikátní muzeum železničních modelů, v němž si lze mj. prohlédnout kompletní produkci železničních modelů ve velikostech N, TT a H0 z bývalé NDR.

Tip

Pokud se vypravíte na rodinný výlet do ČD muzea v Lužné u Rakovníka (více o muzeu zde), získá každé dítě v muzeu zdarma dětskou vstupenku do Domu vláčků. Akce platí do 30. 10. 2016.

 

Související stránky

Doporučené obchodní nabídky:

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 6
Nelíbí: 3
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store