Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Navštivte centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem!

Navštivte centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem!

Datum a čas konání:

  • Bystřice nad Pernštejnem, od 1. 1. 2016 0:00 do 1. 1. 2026 0:00

V březnu 2015 bylo v Bystřici nad Pernštejnem otevřeno centrum Eden. Zchátralý areál bývalého vrchnostenského dvora se proměnil v ráj poznání a inspirace. Od nádraží je to k němu jen 200 metrů.

Naplánovat cestu vlakem

Nejbližší železniční stanice: Bystřice nad Pernštejnem

Panský dvůr v Bystřici nad Pernštejnem opět získal podobu, jakou měl na konci 19. století, kdy patřil rodu Mitrovských. Kromě ukázky dobového bydlení šlechty, kterou si lze prohlédnout v tzv. zámečku, je v něm k vidění výstava Příběh půdy s několika interaktivními hrami pro děti i dospělé.

Panském dvoře najdete také minipivovar, kde se dozvíte, jak se pivo vaří a můžete ochutnat produkci značky Mittrowsky, nebo zelenou lékárnu s různými bylinkami, o nichž se dozvíte řadu zajímavostí. V areálu nechybějí ani kovárna nebo truhlárna.

Součástí Edenu je i malebná Horácká vesnice s replikami lidových stavení z 19. století. Sedm stavení je obsazeno různými řemesly. U tkalce najdete tkalcovský stav, u mlynáře zase mlýnské kolo… Dozvíte se, k čemu sloužila pazderna nebo jako vypadalo obydlí statkáře. A dokonce si můžete namlít vlastní mouku.

V moderním Ekopavilonu zase získáte zajímavé rady, jak ušetřit finance a zároveň zlepšit životní prostředí. Budova je tematicky rozdělena podle přírodních živlů: země, voda, vzduch, oheň. Zjistíte také, jaké věci se vyrábějí recyklací plastů nebo papíru.

Milovníkům koní je v centru Eden k dispozici také jízdárna.

V centru Eden se konají zajímavé akce s pestrým programem a bohatým občerstvením. Jejich přehled na najdete na webových stránkách centra Eden v kalendáři akcí (zde).

Do Bystřice nad Pernštejnem přijeďte vlakem. K Edenu je to od nádraží jen 200 metrů. Ze Žďáru nad Sázavou vás do Bystřice nad Pernštejnem doveze osobní vlak ČD za 46 min., z Havlíčkova Brodu (s jedním přestupem ve Žďáru n. S.) vám cesta po kolejích potrvá necelou hodinu a půl.

Související stránky

Doporučené obchodní nabídky:

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 3
Nelíbí: 0
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store