Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Okouzlující kolejiště v brněnském Modelovém Světě

Okouzlující kolejiště v brněnském Modelovém Světě

Datum a čas konání:

  • Brno, od 1. 1. 2016 0:00 do 1. 1. 2026 0:00

V centru Brna nedaleko hlavního nádraží si můžete prohlédnout největší trvale vystavené modelové kolejiště na Moravě. Najdete ho v Modelovém Světě v Josefské ulici č. p. 7 v prvním patře E-pasáže.

Naplánovat cestu vlakem

Nejbližší železniční stanice: Brno hlavní nádraží

Vláčky projíždějí po kolejišti s do detailů propracovanou krajinou, v níž jsou instalovány scény z běžného života. Zaujme maketa lunaparku nebo letního kina, kde lze na malé obrazovce sledovat příjezd vlaku do stanice z pohledu strojvedoucího.

U osobního nádraží se zaplněnými nástupištěmi můžete vidět jak policisté řeší komflikt se skinheady a pankáči, na kurtech u žluté školy právě probíhá turnaj o Pohár šíleného tenisty... Kromě vlaků upoutají na kolejiši také modely aut nejrůznějších značek. V autobusovém depu uvidíte také různé autobusy a nechybějí ani motocykly s bočním vozíkem, tzv. sajdy. 

Pomocí tlačítek můžete rozpohybovat vrtule větrných elektráren nebo vrtulníku. Zážitek z návštěvy umocní ukázka nočního provozu, kdy na potemnělém kolejišti září světla mašinek, aut, semaforů nebo pouličních lamp.

V Modelovém Světě najdete také třicetimetrovou autodráhu carrera GO!!! (1:43). Zájemci mohou vyzkoušet jízdu s RC autíčky nebo RC tanky. Tanky střílejí pomocí infra světla a zásah doprovázení světelné efekty. 

Pro nejmenší je připraveno dřevěné kolejiště s mašinkou Tomášem.

Modelový Svět je otevřen denně kromě pondělí. Od úterý do pátku od 10 do 19 hodin, o víkendu od 10 do 18 hodin. Vstupenka je celodenní, takže můžete během dne přijít a odejít, jak se vám zlíbí, jak však nepřenosná. A kolik za ni zaplatíte? Dospělí 55 Kč, děti a studenti 45 Kč. V nabídce je také rodinné vstupné (2+2) za 155 Kč. Za děti do tří let neplatíte. 

Foto: archiv Modelový Svět

Doporučené obchodní nabídky:

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 1
Nelíbí: 1
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store