Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Na prohlídku miniatur do parku Boheminium

Na prohlídku miniatur do parku Boheminium

Datum a čas konání:

  • Mariánské Lázně, od 1. 1. 2019 0:00 do 1. 1. 2023 0:00

Chystáte se do „Mariánek“ na rodinný výlet? Pak s dětmi zajděte do parku Boheminium. V zeleni u hotelu Krakonoš je rozmístěno asi šedesát miniatur významných českých památek.

Naplánovat cestu vlakem

:

Park Boheminium v Mariánských Lázních patří k nejvyhledávanějším atrakcím Karlovarského kraje. Do krásného prostředí krajinného parku bylo umístěno přes šedesát dokonalých zmenšenin (v měřítku 1:25) nejznámějších českých památek. Na jednom místě tak můžete spatřit hrad Karlštejn, zámky Červená Lhota, Litomyšl nebo Kynžvart, vodní mlýn ve Slupi nebo třeba přehradu Les Království.

Některé miniatury mají také interaktivní prvky. Tak například u makety vysílače Ještěd najdete funkční model lanovky na dálkové ovládání a u zmenšeniny železničního muzea v Lužné u Rakovníka je možné rozpohybovat vláčky.

K parku Boheminium dojdete z centra asi za hodinu nebo vás k němu dopraví autobusová linka č. 13. V letní sezoně lze využít i vyhlídkový vláček Mariánskolázeňský express, který vás doveze na zastávku Koliba u dolní stanice kabinové lanové dráhy. Lanovkou se pak můžete nechat vyvézt k hotelu Krakonoš.

Za vstupné zaplatíte na místě 150 Kč, za dítě od 2 do 10 let 50 Kč, za dítě od 11 do 15 let 100 Kč, studenti, senioři nebo ZTP a ZTP/P zaplatí 100 Kč. V nabídce je také rodinné vstupné (2+3) za 350 Kč. Levnější vstupné pořídíte přes internet (zde). 

Další informace najdete na www.boheminium.cz.

Foto: archiv MÚ Mariánské Lázně

Související stránky

Doporučené obchodní nabídky:

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 0
Nelíbí: 0
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store