Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Na výlet do Českého ráje i s jízdním kolem

Na výlet do Českého ráje i s jízdním kolem

Datum a čas konání:

Každou sobotu a neděli i o svátcích se můžete svézt výletním vlakem Český ráj. Jak už jeho název napovídá, hodí se zejména pro vyznavače pěší a cykloturistiky, kteří rádi podnikají túry do Prachovských skal a jejich okolí.

Naplánovat cestu vlakem

:

Výletní vlak Český ráj vás zaveze do atraktivních oblastí Prachovských skal a Hruboskalského skalního města. Tento vlak, který jede o víkendech a svátcích do 28. října, jistě uvítají jak příznivci pěší turistiky, tak i ti, kteří objevují krásy naší krajiny v sedle bicyklu. 

Spěšný vlak Český ráj odjíždí z nádraží Praha-Vršovice v 8:40 h a v metropoli do něj můžete ještě přistoupit na pražském hlavním nádraží (8:44–8:53 h) nebo ve stanici Praha-Libeň (8:59–9:00 h). Vlak pak přes Nymburk (město), Jičín, Jinolice, Libuň, Rovensko pod Troskami, Ktovou, Borek pod Troskami, Hrubou Skálu nebo také Karlovice-Sedmihorky dojede do Turnova v 11:19 h. Na cestu zpět se vlak Český ráj vydá z Turnova v 16:41 h.

Jízdní řád výletního vlaku Český ráj:

Tam Stanice Zpět
odj. 8:40 Praha-Vršovice
8:44–8:53 Praha hl. n. příj. 19:16
8:59–9:00 Praha-Libeň 19:09
9:38–9:39 Nymburk město 18:26–18:31
9:56–9:57 Křinec 18:09–18:11
10:04–10:05 Rožďalovice 18:02–18:03
10:13–10:14 Kopidlno 17:53–17:54
10:31–10:32 Jičín 17:33–17:36
10:36–10:37 Železnice 17:26–17:27
10:41–10:42 Jinolice 17:21–17:22
10:45–10:46 Libuň 17:15–17:18
10:54–10:55 Rovensko pod Troskami 17:04–17:07
10:57–10:58 Ktová 17:01
11:00–11:01 Borek pod Troskami 16:58
11:04–11:05 Hrubá Skála 16:54–16:55
11:07–11:08 Karlovice-Sedmihorky 16:51–16:52
11:12–11:13 Turnov město 16:46–16:47
příj. 11:19 Turnov odj. 16:41

Jízda vlakem z Jičína do Turnova uteče jako voda. Stačí se dívat z okna vlaku a zapomenete na čas. Trať vede kolem dvou nejznámějších skalních měst Českého ráje a v malebné kopcovité krajině na sebe poutá pozornost i řada památek, jimž vévodí hrad Trosky. Více se o trati dočtete zde

Foto: © Nulinukas | Dreamstime.com

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 20
Nelíbí: 4
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store