Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Kde se děti baví? V olomoucké Pevnosti poznání!

Kde se děti baví? V olomoucké Pevnosti poznání!

Datum a čas konání:

  • Olomouc, od 1. 1. 2017 0:00 do 1. 1. 2027 0:00

V areálu olomoucké Korunní pevnůstky najdete doslova progresivní muzeum vědy s potenciálem bavit rodiny s dětmi, studenty a vůbec širokou veřejnost – Pevnost poznání.

Naplánovat cestu vlakem

Nejbližší železniční stanice: Olomouc hlavní nádraží

Architektonicky unikátní stavba s dřevěnou konstrukcí, která sídlí v areálu olomoucké Korunní pevnůstky, byla ještě v roce 1857 neoddělitelnou součástí bastionové pevnosti. Zatímco ale tehdy se v ní skladovala munice pro dělostřelectvo, v současnosti nabízí útočiště pro vědu a neformální vzdělávání – Pevnost poznání.  

Jakmile otevřete její brány, čekají na vás čtyři interaktivní expozice s desítkami originálních exponátů z dílny olomoucké přírodovědecké fakulty. A především pak akční odborní průvodci. V historicky věrných kostýmech vás provedou pestrou historií Olomouce, seznámí vás s pozoruhodnými obyvateli Litovelského Pomoraví a dokonce vám umožní na vlastní kůži si vyzkoušet rotující trenažér pro piloty a kosmonauty - tzv.  gyroskop.

Pevnost v sobě navíc ukrývá jak poznání skrze komiks, tak prostřednictvím těch nejlepších populárně-naučných snímků. Série obřích komiksových pláten vám vtipnou zkratkou předá to nejzajímavější z dějinných bojů o Olomouc, dobývání kosmických dálav se zase věnuje celá řada filmů v digitálním planetáriu.

Pevnost poznání je právě díky svému ojedinělému prostoru a sympatickému přístupu erudovaných průvodců skutečně inspirativním místem, v němž se ladně prolíná rozmanitá historie s dynamickou současností.

Pevnost poznání najdete přímo v areálu Korunní pevnůstky (17. listopadu č. 7), muzeum má otevřeno vždy od úterý do neděle od 9.00 do 17.00, o víkendech pak až do 18.00.

Z olomouckého hlavního nádraží vás k němu přiblíží tramvaje č. 1, 5 nebo 7 (do zastávky Envelopa).

Foto: Jan Andreáš/Pevnost poznání Olomouc

Související stránky

Doporučené obchodní nabídky:

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 0
Nelíbí: 0
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store