Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Parním vlakem na výročí podbeskydské trati

Parním vlakem na výročí podbeskydské trati

Datum a čas konání:

V sobotu 2. června uplyne 130 let od zahájení provozu na trati z Kojetína přes Krásno nad Bečvou, Frenštát, Frýdlant, Místek a Těšín do Bialska. U příležitosti tohoto výročí se můžete svézt historický vlakem vypraveným z Valašského Meziříčí do Českého Těšína.

Naplánovat cestu vlakem

:

Oslavte s námi 130 let Dráhy moravskoslezských měst. Kdy? V sobotu 2. června pojede úpatím Beskyd zvláštní vlak tažený parní lokomotivou "Rosničkou". Parní vlak odjíždí z Valašského Meziříčí v 7:55 a přes Franštát p. R., Frýdlant n. O. nebo Frýdek-Místek dojede do Českého Těšína v 10:41. 

Ještě než se vydá na zpáteční cestu z Českého Těšína (odj. 15:15 h), uskuteční jízdu tam a zpět z Českého Těšína do Frýdku-Místku. 

Na co se můžete těšit?

  • komentovaná prohlídka historického centra Cieszyna v 11:30 h,
  • průvodčí v dobových uniformách,
  • možnost jízdy z Českého Těšína do Cieszyna (Regionova).

Jízní řád parního vlaku (sobota 2. června 2018):

Tam Stanice Zpět
7:55 Valašské Meziříčí 17:35
8:08 Hostašovice 17:25
8:23 Veřovice 17:07
8:35–9:13 Frenštát p. R. 16:39–16:54
9:21–9:27 Kunčice p. O. 16:33
9:33 Čeladná 16:20
9:38–9:43 Frýdlant n. O. 16:12
9:55–10:05 Frýdek-Místek 15:54
10:14 Dobrá u Frýdku-Místku 15:43
10:26 Hnojník 15:30
10:41 Český Těšín 15:15
Tam Stanice Zpět
12:15 Český Těšín 14:41
12:30 Hnojník 14:27
12:43 Dobrá u Frýdku-Místku 14:14
12:51 Frýdek-Místek 14:04

Jízdné:

  • Valašské Meziříčí – Český Těšín nebo zpět 140 Kč/děti 6–15 let 70 Kč,
  • Frenštát p. R. – Český Těšín nebo zpět 100 Kč/děti 6–15 let 50 Kč,
  • Frýdek-Místek – Český Těšín nebo zpět 70 Kč/děti 6–15 let 40 Kč.

V úseku Český Těšín – Cieszyn platí běžný přeshraniční tarif. Z Českého Těšína do Cieszyna budou vypraveny mimořádné vlaky (motorová jednotka Regionova) v 11:20, 13:20 a 15:20 h a zpět v 11:31, 13:31 a 15:31 h. 

PDF ke stažení

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 4
Nelíbí: 0
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store