Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Na výlet do minulosti aneb Nostalgické jízdy ČD v roce 2019

Na výlet do minulosti aneb Nostalgické jízdy ČD v roce 2019

Datum a čas konání:

  • Česká republika, od 9. 3. 2019 0:00 do 15. 12. 2019 0:00

I letos se mohou příznivci železniční nostalgie těšit na zajímavé akce, při kterých mohou obdivovat um našich předků a zažít tu pravou romantiku na kolejích.

Nápad využít parní lokomotivy pro radost a připomínku let minulých se poprvé objevil a realizoval už před padesáti lety.

Znovuobjevení páry a železniční nostalgie se nejsilněji projevilo v 90. letech minulého století. Například během roku 1997 se uskutečnilo na českých kolejích více než 600 nostalgických jízd. Později následovalo oslabení zájmu a v dnešní době se ustálil počet jízd historických vlaků zhruba na 150 akcí ročně.

Během posledních let se z některých jízd historických vlaků staly akce, které se už zabydlely nostalgickém kalendáři. Patří k ním Křivoklátský expres, parní vlak Svatý Jiří, Posázavské linky, jízdy k zahájení a ukončení sezony ČD muzea v Lužné u Rakovníka, výletní vlaky do Lednice nebo mikulášské jízdy ad.

Také v letošním roce si můžete připomenout doby, kdy po železnici proháněly parní lokomotivy, nebo s nostalgií zavzpomínat na časy dávno minulé při jízdě v historickém motoráčku.

Přehled jízd nostalgických vlaků pro rok 2019 najdete v příloze (formát pdf). Jde o informativní přehled a změna termínů, vozidel a programu akcí je vyhrazena. 

PDF ke stažení

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 14
Nelíbí: 1
Nelíbí

 

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store