Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / V Jindřichově Hradci nevynechejte návštěvu Staré radnice!

V Jindřichově Hradci nevynechejte návštěvu Staré radnice!

Datum a čas konání:

  • Jindřichův Hradec, od 6. 4. 2019 10:00 do 28. 7. 2019 17:00

Proč? V tomto výstavním domě s galerií najdete tři expozice, které potěší každého příznivce světa na kolejích. Těšit se můžete na fotografickou výstavu s železničními motivy Neckargemündu, rozsáhlé modelové kolejiště a atrakcí je i model ovládacího pultu úzkorozchodné lokomotivy.

Naplánovat cestu vlakem

Nejbližší železniční stanice: Jindřichův Hradec

Při návštěvě Jindřichova Hradce byste neměli opomenout prohlídku Staré radnice – výstavního domu s galerií. Najdete ji v centru města na náměstí Míru (č. 88) a v ní hned tři expozice věnované vláčkům z různých pohledů.

Od 6. dubna do 28. července si ve Staré radnici můžete prohlédnout fotografickou výstavu s názvem Z historie partnerského města: železniční motivy Neckargemündu 50. a 60. let 20. století. Ta nabízí vhled do prostředí dráhy, které svým objektivem zachytil tehdejší železničář Alfred Volk. Dobové záběry přibližují tehdejší atmosféru na železnici a všednodenní pracovní život „ajsnboňáků“. Neckargemünd se nachází v regionu, který se v té době stával hospodářsky nejsilnější oblastí západního Německa a to se odrazilo i na intenzitě tamního železničního provozu.

Součástí stále expozice je rozsáhlé modelové kolejiště. Návrh nevychází z žádné konkrétní předlohy. Námětem je hlavní jednokolejná trať, procházející zvlněnou letní krajinou, která nabízí všechny žádané atributy, jako jsou mosty, tunely, skály, hrady, vodní plochy apod. Pohodovou atmosféru prázdnin a času dovolených dotváří dětský stanový tábor, kempy, tábořiště a množství turistů v okolí. Sami návštěvníci uvádějí do pohybu pomocí interaktivních tlačítek různá na první pohled statická ztvárnění: popelářský vůz, stavební jeřáb dvířka suchého záchodku aj.

Ojedinělé lákadlo pak představuje v měřítku 1:1 model ovládacího pultu úzkorozchodné lokomotivy řady TU 47. Pult je spojen s televizní obrazovkou, zájemci si tam mohou vychutnat pocity práce strojvedoucího na této v Čechách unikátní trati. Atrakce je rovněž součástí stálé expozice věnované úzkokolejce a historickým modelům vláčků – hračkám.

A jak od vlaku? Na náměstí Míru vás od nádraží v Jindřichově Hradci dovede zelená turistická značka (1,5 km).

Foto: Město Jindřichův Hradec

Související stránky

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 0
Nelíbí: 0
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store