Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Neodolatelná lákadla krásné Kroměříže

Neodolatelná lákadla krásné Kroměříže

Datum a čas konání:

  • Kroměříž, od 1. 1. 2012 0:00 do 1. 1. 2022 0:00

V Kroměříži si můžete prohlédnout arcibiskupský zámek s galerií, překrásné zahrady a chuťové buňky polaskat výtečnou čokoládou, palačinkami nebo dobrým pivem či vínem.

Naplánovat cestu vlakem

Nejbližší železniční stanice: Kroměříž

Výletníkům se Kroměříž nemusí nikterak vnucovat. Má svou cenu – slavnou historii a skvostné památky. Ty navíc doplňují jedinečné zahrady, v nichž se lidský um snoubí s divy přírody. 

Dominantou Kroměříže je třípatrová budova arcibiskupského zámku. Při jeho prohlídce asi nejvíce zaujme Sněmovní sál – největší a nejkrásnější sál u nás, historická knihovna s cenným knižním fondem nebo neméně hodnotný Tizianův obraz Apollon a Marsyás. 

Nedílnou součástí kroměřížského zámku jsou jeho vinné sklepy, umístěné v podzemí v hloubce 6,5 m. Ve sklepích je stálá celoroční teplota 9 až 11°C a optimální prostředí pro výrobu nejkvalitnějších mešních vín.

Kromě vína můžete na zámku ochutnat i sladkosti ze zámecké čokoládovny. Pokud jste na sladké, užijete si. Pralinky a bonbony z bílé, mléčné nebo hořské čokolády nejen dobře vypadají, ale i chutnají. 

Vydaří-li se počasí, určitě si nenechte ujít procházku po Podzámecké zahradě. Patří k nejkrásnějším krajinářským parkům v Evropě. V letní sezoně se po ní můžete projet za poplatek autovláčkem. A děti nalákáte do zahrady na zookoutek. 

Jestli patříte mezi milovníky krásných parků a zahrad, zavítejte v Kroměříži i do nedaleké Květné zahrady. V tzv. libosadu si kromě zeleně můžete prohlédnout osmibokou rotundu, 244 metrů dlouhou kolonádu s galerií nebo voliéru.

Po prohlídce zámku a procházce v zahradách leckomu vyhládne. V Kroměříži v Křívé ulici nedaleko náměstí najdete Palačinkárnu. V ní můžete ochutnat palačinky nejrůznějších chutí - sladké nebo špenátové, šunkové či dokonce rybí.

Ale dobře vás pohostí i v některé z restaurací na Velkém náměstí – na hlavním kroměřížském rynku. V Kroměříži se vaří jedno z nejlepších piv v regionu. Ochutnat ho můžete právě na náměstí v pivovaru a restauraci Černý orel.

Od nádraží do centra města dojdete snadno pěšky. Můžete ale také využít služeb půjčovny jízdních kol ČD, která je na nádraží v provozu od 1. dubna do 31. října. Doporučujeme si kola předem rezervovat. 

Doporučené obchodní nabídky:

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 6
Nelíbí: 0
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store