Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Obří akvárium v Hradci Králové

Obří akvárium v Hradci Králové

Datum a čas konání:

  • Hradec Králové, od 1. 1. 2012 0:00 do 1. 1. 2022 0:00

Tropická příroda v samém srdci východních Čech? Ale ano! V Hradci Králové na vás čeká Obří akvárium a deštný prales.

Naplánovat cestu vlakem

Nejbližší železniční stanice: Hradec Králové hlavní nádraží

Z královéhradeckého hlavního nádraží vás do cíle vašeho výletu doveze trolejbus číslo 1. Cesta trvá 7 minut a na vás je, abyste nezapomněli vystoupit v zastávce Obří akvárium.

Nechte se vést šipkami a v Baarově ulici 10 vstupte do nenápadného cihlového domu. V něm se skrývá největší sladkovodní akvárium v Evropě (ENVI dům).

Hned v přízemí upoutá vaši pozornost unikátní expozice lebek exotických ryb z povodí Amazonky. Po schodech se pak dostanete do prvního patra, kde se z tropické lávky budete dívat přímo do akvária, ve kterém žije na 40 druhů ryb (jak býložravých, tak dravých). Nad hlavami vám přitom budou vonět orchideje, bromelie a tillandsie v obdivuhodné tvarové i barevné rozmanitosti ve více než 150 druzích a odrůdách.

Poté, co sejdete úzké schůdky, octnete se uprostřed amazonské tůně a budete moct veškerý život v akváriu pozorovat zespoda. Od velkých a nebezpečných ryb vás bude dělit pouhých 6,5 cm tlusté sklo tunelu z akrylátového skla vyrobeného na zakázku až v dalekém Japonsku.

Pokud se do Obřího akvária vydáte ve čtvrtek mezi 13. a 15. hodinou, budete se zatajeným dechem sledovat jednoho z majitelů, jak se v neoprenu spouští mezi respekt budící dravce, aby je osobně nakrmil. Přitom musí dávat pozor, aby nešlápnul na rejnoka. Ten má totiž na konci ocasu jedový trn.

Po černém bočním schodišti se dostanete do projekce U Rejnoka. Na velkoplošné obrazovce tam zhlédnete filmy o přírodních krásách nejen z oblasti vodních živočichů, ale i rostlin. Společnost vám budou dělat rejnoci a taky dravá kajmanka Božka, žijící v nedalekých akváriích.

V obchůdku v přízemí nakoupíte nejen potřeby pro akvaristy, ale třeba taky sáček grundlí (stojí 40 korun), kterými můžete vy nebo vaše děti nakrmit ryby plující v akváriu.

Otevřeno je denně kromě pondělí od 9 do 18 hodin.

Související stránky

Doporučené obchodní nabídky:

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 4
Nelíbí: 8
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store