Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Tisá skála – výlet pro zimní i letní období

Tisá skála – výlet pro zimní i letní období

Datum a čas konání:

  • Golčův Jeníkov, od 12. 5. 2010 11:15 do 31. 5. 2020 11:15

Podíváme se na přírodní zajímavost nedaleko Golčova Jeníkova na Tisou skálu. Skála je dostupná pouze pěšky.

Naplánovat cestu vlakem

Nejbližší železniční stanice: Golčův Jeníkov město

Vhodným východiskem pro výlet je obec Podmoky, kde se dá na návsi pohodlně zaparkovat. Vyhledáme žlutou turistickou značku a začínáme polní cestou stoupat ke kostelu sv. Bartoloměje stojícího nad obcí, odkud jsou zajímavé výhledy do kraje. Za kostelem ještě kousek jdeme otevřeným terénem a po chvíli dojdeme do lesa. Jdeme po jeho okraji, v lese překročíme dva místní potůčky a značka nás vede do mírného kopce. Čím více se přibližujeme ke skále, začínají kolem pěšiny přibývat kamenné balvany. Když se již zdá, že jsme u skály, značka uhýbá vlevo a obchází skaliska. U informační tabule zahneme vpravo a poměrně prudkým stoupáním jdeme na vrchol 392 metrů vysoké Tisí skály. Na samotném vrcholu skály je výhledový altán.

Z vrcholu skály sestoupíme k silnici, zahneme vpravo a okrajem málo frekventované silnice dojdeme do Bratčic. Jdeme součastně po NS Tisí skála. V Bratčicích na návsi si na informačních panelech přečteme informace o zdejším kraji a podíváme se na bývalý mlýn, kde se narodil ing. Jan Perner – stavitel první české železnice.

Z Bratčic se vrátíme kousek zpět k okraji lesa, kde u odpočinkového altánu zahneme vlevo a lesní pěšinou po NS dojdeme zpět k rozcestí pod skálou. Zde zahneme vlevo a po žluté značce se známou cestou vrátíme zpět do Podmokel. 

Tento výlet je autentických zážitkem turisty Lumír Bláha ze stránek www.turistika.cz 

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 6
Nelíbí: 7
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store