Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Za rodinnou zábavou k Fábulovi do Kamenice nad Lipou

Za rodinnou zábavou k Fábulovi do Kamenice nad Lipou

Datum a čas konání:

  • Kamenice nad Lipou, od 10. 10. 2013 12:05 do 10. 10. 2022 12:05

Hledáte tip na rodinný výlet? Pak se vypravte do Kamenice nad Lipou. V městečku na malebné úzkorozchodné trati z Obrataně do Jindřichova Hradce si můžete prohlédnout nejen pěkný zámek, ale také Pohádkovou říši Fábula s únikovou hrou v autentickém prostředí bývalé vazební věznice.

Naplánovat cestu vlakem

:

Městečko Kamenice nad Lipou vzniklo pravděpodobně na počátku 13. století jako osada u zdejšího hradu.

Již v roce 1248 došlo k zasazení památné lípy velkolisté, která jménu města dala přídomek. Tuto lípu najdete v zámeckém parku klasicistního zámku, původního hradu, který stojí ve středu města. V roce 1919 byl potomek této lípy vysazen na kamenickém náměstí jako Lípa svobody.

V Kamenici stál hrad už ve 13. století a v 16. století byl několikrát přestavován. V roce 1744 byla dostavěna věž nad branou. Zásadní klasicistní vzhled dostal zámek v 19. století, za posledních soukromých majitelů - Geymülerových. Na přelomu tisíciletí došlo k celkové rekonstrukci zámku, při níž byl objeven cenný renesanční sál ve východním křídle a velký gotický sál. O zámku se více dočtete zde

Ale v Kamenici můžete kromě zámku objevit i Pohádkovou říši!

Rodinný zábavný park Fábula

je zážitkový zábavní park pro celou rodinu. Navštívit ho můžete za každého počasí. Desítky herních prvků jsou umístěny pod střechou i venku. Nabízíme cestu temným sklepením při putování za Igráčkem. Dále pak spoustu volnočasových aktivit – tvořivé dílny, království hlavolamů, obří společenské hry, divadlo, mini ZOO, pohádkové bludiště, velké venkovní dětské hřiště, zážitkový hostinec u loupežníka Bambitky a další. Jako novinku otevíráme obří venkovní tunelové bludiště ze zahradního tobogánu a strašidelné bludiště.

Kontakt – info@skritek-fabula.cz

Mob.: 602 456 289

www.pohadkova-rise.cz

 

 

 

 

Titulní foto: Pohádková říše Fábula

Doporučené obchodní nabídky:

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 15
Nelíbí: 3
Nelíbí
Organizátor

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store