Parní lokomotivy v analogových časech

Knihy
6158
8 ks
1 275,00 Kč S DPH

1 275,00 Kč bez DPH


Historie ceny     Historie ceny

Nejnižší cena za posledních 30 dní byla 1 275,00 Kč

Parní lokomotivy v analogových časech. Autor Jíří Woitsch. Obrazová publikace o parních lokomotivách plná kvalitních černobílých fotografií s poutavými příběhy z let, kdy byly parní lokomotivy stále v pravidelném ale i příležitostném provozu. 337 stran A4.

Autor fotografií Jiří Woitsch se narodil v roce 1948 a není nadsázkou říci, že část svého dětství strávil na nádraží, což ovlivnilo jeho další profesní dráhu. Na železnici pracoval v různých pozicích od roku 1966 až téměř do okamžiku vydání této knihy, která završuje jeho celoživotní zaujetí mizejícím světem parních lokomotiv. Ve druhé polovině 20. století byl oblíbeným fotografickým materiálem svitkový černobílý film, populárním formátem pak rozměr 6x6cm. A tomuto kouzlu, tedy dvouokým zrcadlovkám Yashica a klasické analogové fotografii spolu s vůní vývojky a ustalovače zůstává věrný dodnes.

Autor nechtěl z množství fotografií, kterých má téměř deset tisíc, vybírat ty nejstarší záběry. Naopak, kniha se zaměřuje i na dobu, kdy parní lokomotivy až překotně mizely z našich tratí a končily na šrotištích. Některé měly to štěstí, že se na koleje opět vrátily třeba jako filmová rekvizita, nebo jen pro potěšení malých i velkých příznivců páry při různých výročích tratí nebo nostalgických jízdách.

V českém a německém jazyce.

6158
8 ks

Související produkty

(Ve stejné kategorii je 12 dalších produktů)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Nebo Reset password