nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Čekárny a prostory pro cestující

Ve vybraných stanicích můžete k čekání na vlak využít čekárny. Jsou umístěny v uzavřených místnostech, vybaveny nábytkem k sezení a umožňují pohodlné strávení času do příjezdu vašeho vlaku.

Čekárna pro cestující

Čekárny jsou uzavřeným prostorem Českých drah kam můžete vstoupit pouze s platným jízdním dokladem. Otevřeny jsou zpravidla po omezenou dobu, otevírací doba je vždy zveřejněna přímo u vstupu do čekárny. Přehled stanic vybavených čekárnou najdete v seznamu stanic, kde jsou také uvedeny jejich otevírací doby. V čekárnách je zakázáno kouření stejně jako ve vlacích a jiných prostorách Českých drah. Do čekárny si s sebou můžete vzít všechna svoje zavazadla mimo jízdních kol. Rovněž si sem můžete vzít psa s náhubkem nebo jiné drobné zvíře uzavřené ve schráně.

Čekárna ČD Lounge

Speciální čekárny ČD Lounge jsou určeny pro cestující:

  • S platnou jízdenkou pro 1. třídu
  • S platnou jízdenkou pro 2. třídu s místenkou pro rychlík (R), vlak vyšší kvality (SuperCity, railjet, nightjet, EC, IC, EN, Ex) nebo lůžkovým či lehátkovým příplatkem
  • Se zákaznickou aplikací IN 100 (i formou VIK nebo OIK) a IN Business na In Kartě
  • S dětmi do 10 let, těhotné ženy a cestující s platným průkazem ZTP nebo ZTP/P
  • Nejdříve však 2 hodiny před začátkem platnosti jízdního dokladu (pouze v Praze hl.n.), po dobu nezbytně nutnou na přestup a 1 hodinu po příjezdu do cílové stanice

ČD Lounge jsou k dispozici v železničních stanicích Praha hl. n., Pardubice hl. n., Olomouc hl. n., Ostrava-Svinov, Ostrava hl. n., Břeclav a Brno hl. n. Můžete v nich v klidu odpočívat před pokračováním v další jízdě vlakem. Ve všech čekárnách ČD Lounge se mohou vaše děti zabavit v hracích koutcích, které jsme pro ně zřídili. V čekárnách ČD Lounge rovněž nabízíme bezplatné připojení k internetu. Většina ČD Lounge je věnována významné osobnosti, která je spjatá s železnicí nebo s regionem.

V ČD Lounge v Praze jsme pro vás připravili počítač, ze kterého máte možnost tisku na černobílé tiskárně (3Kč/stranu), nebo ho můžete využít k připojení na internet. 

Přijďte si do ČD Lounge zpříjemnit čekání na vlak a dozvědět se něco nového.

Čekárna pro cestující s dětmi

Na vybraných nádražích jsou cestujícím k dispozici oddělené čekárny pro cestující s dětmi. Ty jsou přístupné pouze dospělým doprovázejícím jedno nebo více dětí ve věku do 10 let. Pro čekání s dětmi do 10 let lze využít i čekárny ČD Lounge, které se nacházejí v nejvýznamnějších stanicích.

Prostory pro cestující

Jsou to zpravidla nádražní haly a další prostory, které jsou cestujícím volně přístupné i bez jízdenky. V některých případech jsou tyto prostory přizpůsobeny i pro pohodlné čekání na vlak. Tyto prostory jsou však zpravidla po část noci uzavřeny. Otevírací doba prostor pro cestující je uvedena v seznamu stanic.

 


Úvod Další služby Služby ve stanici