nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Aktuality


21
zář.
Jízdní řád 2024

Více vlaků do Polska a Rakouska. Do provozu zamíří první z moderních souprav ComfortJet

24
úno.
Virtuální In Karta - novinky

Vážení zákazníci, nově je možné na přepážce dokoupení aplikace včetně elektronické traťové jízdenky, změna aplikace, její doplatek či převod.

11
pro.
Bezplatná přeprava uprchlíků z Ukrajiny

Aktualizováno 11. 12. 2022, 08:00

Українська версія статті тут. / Ukrajinská verze článku zde.

V souvislosti s vojenským konfliktem na Ukrajině umožňují České dráhy (ČD) ve spolupráci s Ministerstvem dopravy ČR bezplatnou přepravu ukrajinských uprchlíků, kterým byl vydán výjezdní příkaz po vyslovení nepřijatelnosti žádosti o udělení dočasné ochrany. Tito cestující jsou zdarma přepravováni ve všech vlacích ČD a to nejpozději do dne, uvedeném na výjezdním příkazu jako poslední den platnosti.

11
pro.
Безкоштовне перевезення біженців з України (UKR)

Оновлено 11. 12. 2022, 08:00

Česká verze článku zde / Чеська версія статті тут

У зв'язку з військовим конфліктом в Україні Чеські залізниці у співпраці з Міністерством транспорту Чеської Республіки надають можливість безкоштовного перевезення українських біженців, яким видано виїзний ордер після висловлення неприйнятності заяви про надання тимчасового захисту. Такі пасажири безкоштовно перевозяться у всіх поїздах ČD не пізніше дня, зазначеного у виїзному ордері, як останній день дії.

9
pro.
Novinky v jízdním řádu 2022/2023

V neděli 11. prosince 2022 vstoupí platnost nový jízdní řád 2022/2023. Nový jízdní řád bude ve znamení postupného návratu ke kratším cestovním časům na koridorech, kde byly dokončeny rozsáhlé investice.

27
zář.
Informace o dočasných kontrolách na hranicích se Slovenskem

Aktualizováno 3. 10.2022

V souvislosti s nařízením vlády a zavedením dočasných kontrol na hranicích se Slovenskem se České dráhy řídí v pohraničních přechodových stanicích pokyny Policie ČR.

24
srp.
Změna řazení některých dálkových vlaků od září

Od prvního zářijového víkendu dochází ke změnám řazení některých vlaků operovaných jednotkami Pendolino a k posílení rychlíků mezi Prahou a Klatovy. U vlaků SC / IC Pendolino 512 / 515 Bohumín – Františkovy Lázně – Bohumín je důvodem změny navýšení kapacity vlaků. U spojů SC Pendolino 509 / 500 Praha – Ostrava – Praha pak dochází k náhradě kvůli jedné chybějící jednotce Pendolino.

29
čec.
Provoz vlaků z ČR do Maďarska se od 30. července vrací k normálu

Dálkové vlaky mezi Českou republikou a Maďarskem se od soboty 30. července 2022 vrací k běžnému jízdnímu řádu.

18
čec.
Biketower

Biketower je sít automatických úschoven kol, kterou naleznete vždy v blízkosti nádraží.

19
dub.
Posun odjezdů vlaků railjet a EC Metropolitan z Prahy od 23. dubna

English version is available here.

Od soboty 23. dubna 2022 bude upraven jízdní řád dálkových vlaků linky Ex3 z Prahy přes Brno do Břeclavi a dále do Rakouska, na Slovensko a do Maďarska.

Úvod Aktuality