nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Aktuality


4
říj.
Upozornění pro cestující do Německa (COVID-19)

Upozorňujeme cestující, že na základě rozhodnutí německé vlády platí od 1. října 2022 v dálkových vlacích na území Německa povinnost mít zakryté dýchací cesty respirátorem třídy FFP2. Platí to mj. i pro společnou linku Českých drah a Deutsche Bahn (Praha –) Drážďany – Berlín – Hamburg – Flensburg / Kiel na německém území.

27
zář.
Informace o dočasných kontrolách na hranicích se Slovenskem

Aktualizováno 3. 10.2022

V souvislosti s nařízením vlády a zavedením dočasných kontrol na hranicích se Slovenskem se České dráhy řídí v pohraničních přechodových stanicích pokyny Policie ČR.

24
srp.
Změna řazení některých dálkových vlaků od září

Od prvního zářijového víkendu dochází ke změnám řazení některých vlaků operovaných jednotkami Pendolino a k posílení rychlíků mezi Prahou a Klatovy. U vlaků SC / IC Pendolino 512 / 515 Bohumín – Františkovy Lázně – Bohumín je důvodem změny navýšení kapacity vlaků. U spojů SC Pendolino 509 / 500 Praha – Ostrava – Praha pak dochází k náhradě kvůli jedné chybějící jednotce Pendolino.

29
čec.
Bezplatná přeprava uprchlíků z Ukrajiny

Aktualizováno 1. 8. 2022, 00:00

Українська версія статті тут. / Ukrajinská verze článku zde.

V souvislosti s vojenským konfliktem na Ukrajině umožňují České dráhy (ČD) ve spolupráci s Ministerstvem dopravy ČR bezplatnou přepravu ukrajinských uprchlíků, kterým byl vydán výjezdní příkaz po vyslovení nepřijatelnosti žádosti o udělení dočasné ochrany. Tito cestující jsou zdarma přepravováni ve všech vlacích ČD a to nejpozději do dne, uvedeném na výjezdním příkazu jako poslední den platnosti.

29
čec.
Provoz vlaků z ČR do Maďarska se od 30. července vrací k normálu

Dálkové vlaky mezi Českou republikou a Maďarskem se od soboty 30. července 2022 vrací k běžnému jízdnímu řádu.

29
čec.
Безкоштовне перевезення біженців з України (UKR)

Оновлено 1. 8. 2022, 00:00

Česká verze článku zde / Чеська версія статті тут

У зв'язку з військовим конфліктом в Україні Чеські залізниці у співпраці з Міністерством транспорту Чеської Республіки надають можливість безкоштовного перевезення українських біженців, яким видано виїзний ордер після висловлення неприйнятності заяви про надання тимчасового захисту. Такі пасажири безкоштовно перевозяться у всіх поїздах ČD не пізніше дня, зазначеного у виїзному ордері, як останній день дії.

18
čec.
Biketower

Biketower je sít automatických úschoven kol, kterou naleznete vždy v blízkosti nádraží.

21
čen.
Colours Expres

Colours Expres Na Colours of Ostrava pro vás vypravíme jeden speciální vlak z Prahy do Ostravy a dva v opačném směru.

19
dub.
Posun odjezdů vlaků railjet a EC Metropolitan z Prahy od 23. dubna

English version is available here.

Od soboty 23. dubna 2022 bude upraven jízdní řád dálkových vlaků linky Ex3 z Prahy přes Brno do Břeclavi a dále do Rakouska, na Slovensko a do Maďarska.

1
dub.
Výluka mezi Prahou a jižními Čechami od 2. dubna

Od 2. dubna do 30. června 2022 bude probíhat výluka Správy železnic v úseku Votice – Sudoměřice u Tábora na trati Praha – České Budějovice.

Úvod Aktuality