nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Aktuality


29
čec.
Bezplatná přeprava uprchlíků z Ukrajiny

Aktualizováno 1. 8. 2022, 00:00

Українська версія статті тут. / Ukrajinská verze článku zde.

V souvislosti s vojenským konfliktem na Ukrajině umožňují České dráhy (ČD) ve spolupráci s Ministerstvem dopravy ČR bezplatnou přepravu ukrajinských uprchlíků, kterým byl vydán výjezdní příkaz po vyslovení nepřijatelnosti žádosti o udělení dočasné ochrany. Tito cestující jsou zdarma přepravováni ve všech vlacích ČD a to nejpozději do dne, uvedeném na výjezdním příkazu jako poslední den platnosti.

29
čec.
Provoz vlaků z ČR do Maďarska se od 30. července vrací k normálu

Dálkové vlaky mezi Českou republikou a Maďarskem se od soboty 30. července 2022 vrací k běžnému jízdnímu řádu.

29
čec.
Безкоштовне перевезення біженців з України (UKR)

Оновлено 1. 8. 2022, 00:00

Česká verze článku zde / Чеська версія статті тут

У зв'язку з військовим конфліктом в Україні Чеські залізниці у співпраці з Міністерством транспорту Чеської Республіки надають можливість безкоштовного перевезення українських біженців, яким видано виїзний ордер після висловлення неприйнятності заяви про надання тимчасового захисту. Такі пасажири безкоштовно перевозяться у всіх поїздах ČD не пізніше дня, зазначеного у виїзному ордері, як останній день дії.

18
čec.
Biketower

Biketower je sít automatických úschoven kol, kterou naleznete vždy v blízkosti nádraží.

21
čen.
Colours Expres

Colours Expres Na Colours of Ostrava pro vás vypravíme jeden speciální vlak z Prahy do Ostravy a dva v opačném směru.

19
dub.
Posun odjezdů vlaků railjet a EC Metropolitan z Prahy od 23. dubna

English version is available here.

Od soboty 23. dubna 2022 bude upraven jízdní řád dálkových vlaků linky Ex3 z Prahy přes Brno do Břeclavi a dále do Rakouska, na Slovensko a do Maďarska.

1
dub.
Výluka mezi Prahou a jižními Čechami od 2. dubna

Od 2. dubna do 30. června 2022 bude probíhat výluka Správy železnic v úseku Votice – Sudoměřice u Tábora na trati Praha – České Budějovice.

30
bře.
Cestujte se slevou 50 % ve všech vlacích ČDCestujte nově se slevou 75 %!

Jízdenky se slevou 50 % z Flexi základních, zvýhodněných nebo Vázaných jízdenek ve 2. třídě jsou v prodeji od 1. 4. 2022. Cestující ve věku 6 – 18 let, studenti ve věku 18 – 26 let nebo senioři od 65 let si mohou zakoupit i traťové jízdenky pro pravidelné dojíždění na zvolené trati se slevou 50 %.

28
úno.
ČD zavádějí nové traťové jízdenky s platností 10 vybraných dnů během měsíční platnosti

V důsledku koronavirové pandemie se mění návyky cestujících. Část z nich využívá možnost pracovat z domova a v souvislosti s tím se změnila frekvence jejich dojíždění do zaměstnání. Především těm, kteří částečně využívají tzv. home office, je určena zcela nová nabídka traťových jízdenek Českých drah. Vedle již zaběhlých týdenních, měsíčních a čtvrtletních jízdních dokladů platných každý den nabídnou České dráhy od března také jízdenky platné deset vybraných dnů během měsíční (resp. třicetidenní) platnosti dokladu na zvolené trase do 150 kilometrů. Na „desetidenní“ traťové jízdenky s prvním dnem platnosti během března navíc ČD nabídnou zaváděcí 10% slevu.

15
úno.
První dva nové RegioPantery pro Jihočeský kraj nasazeny do provozu

Dvojice nových RegioPanterů pro Jihočeský kraj dnes, 15. února 2022, zahájila pravidelný provoz. Počínaje dnešním dnem začnou obsluhovat osobní vlaky mezi Českými Budějovicemi, Dívčicemi a Strakonicemi.

Úvod Aktuality