nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Aktuality


19
dub.
Posun odjezdů vlaků railjet a EC Metropolitan z Prahy od 23. dubna

English version is available here.

Od soboty 23. dubna 2022 bude upraven jízdní řád dálkových vlaků linky Ex3 z Prahy přes Brno do Břeclavi a dále do Rakouska, na Slovensko a do Maďarska.

1
dub.
ČD надає гуманітарну допомогу біженцям з України (UKR)

Оновлено 20. 05. 2022, 13:00

Česká verze článku zde / Чеська версія статті тут

У зв’язку з військовим конфліктом в Україні Чеська залізниця (ČD) у співпраці з Міністерством транспорту Чеської Республіки, іноземними перевізниками ZSSK, PKP Intercity та UZ, а також іншими організаціями надає гуманітарну допомогу українським біженцям. З 1 квітня 2022 року змінено безкоштовне перевезення біженців у поїздах ČD. Біженців, які прибувають до Чехії через конфлікт в Україні, безкоштовно перевозять у міжнародних поїздах ČD. Інші поїзди ČD також можуть користуватися безкоштовно протягом п’яти днів з моменту отримання документів тимчасового захисту. Тарифи за невикористані проїзні документи між Чеською Республікою та Україною повертаються ČD у повному обсязі без відрахування.

1
dub.
Výluka mezi Prahou a jižními Čechami od 2. dubna

Od 2. dubna do 30. června 2022 bude probíhat výluka Správy železnic v úseku Votice – Sudoměřice u Tábora na trati Praha – České Budějovice.

1
dub.
ČD zajišťují humanitární pomoc uprchlíkům z Ukrajiny

Aktualizováno 19. 05. 2022, 13:00

Українська версія статті тут. / Ukrajinská verze článku zde.

V souvislosti s vojenským konfliktem na Ukrajině poskytují České dráhy (ČD) ve spolupráci s Ministerstvem dopravy ČR, partnerskými dopravci ZSSK, PKP Intercity a UZ a také s dalšími organizacemi humanitární pomoc ukrajinským uprchlíkům. Od 1. 4. 2022 dochází k úpravám bezplatné přepravy uprchlíků ve vlacích Českých drah. Uprchlíci přijíždějící do České republiky z důvodu konfliktu na Ukrajině jsou v mezinárodních vlacích ČD přepravováni zdarma. Ostatní vlaky ČD mohou využívat také zdarma po dobu pěti dnů od získání dokladů o dočasné ochraně. Jízdné za nevyužité jízdenky a rezervace mezi ČR a Ukrajinou vracejí ČD v plné výši beze srážky.

30
bře.
Cestujte se slevou 50 % ve všech vlacích ČDCestujte nově se slevou 75 %!

Jízdenky se slevou 50 % z Flexi základních, zvýhodněných nebo Vázaných jízdenek ve 2. třídě jsou v prodeji od 1. 4. 2022. Cestující ve věku 6 – 18 let, studenti ve věku 18 – 26 let nebo senioři od 65 let si mohou zakoupit i traťové jízdenky pro pravidelné dojíždění na zvolené trati se slevou 50 %.

28
úno.
ČD zavádějí nové traťové jízdenky s platností 10 vybraných dnů během měsíční platnosti

V důsledku koronavirové pandemie se mění návyky cestujících. Část z nich využívá možnost pracovat z domova a v souvislosti s tím se změnila frekvence jejich dojíždění do zaměstnání. Především těm, kteří částečně využívají tzv. home office, je určena zcela nová nabídka traťových jízdenek Českých drah. Vedle již zaběhlých týdenních, měsíčních a čtvrtletních jízdních dokladů platných každý den nabídnou České dráhy od března také jízdenky platné deset vybraných dnů během měsíční (resp. třicetidenní) platnosti dokladu na zvolené trase do 150 kilometrů. Na „desetidenní“ traťové jízdenky s prvním dnem platnosti během března navíc ČD nabídnou zaváděcí 10% slevu.

15
úno.
První dva nové RegioPantery pro Jihočeský kraj nasazeny do provozu

Dvojice nových RegioPanterů pro Jihočeský kraj dnes, 15. února 2022, zahájila pravidelný provoz. Počínaje dnešním dnem začnou obsluhovat osobní vlaky mezi Českými Budějovicemi, Dívčicemi a Strakonicemi.

8
lis.
Zahájení prodeje jízdenek a rezervací na jízdní řád 2022

České dráhy zahájily 8. listopadu předprodej jízdenek a rezervací ve svém e-shopu a v mobilní aplikaci Můj vlak na jízdní řád 2022, který začne platit od 12. prosince 2021. Cestující si mohou zakoupit vnitrostátní a mezistátní jízdenky a také rezervace, které jsou zahrnuty v rezervačním systému Českých drah. Předprodej je až 60 dní. V současné době tak lze zakoupit jízdenky a rezervace na vánoční prázdniny a cestování kolem Vánoc a Nového roku. Rezervace na spoje Českých drah lze ode dneška zakoupit také na pokladnách v železničních stanicích. Vlastní předprodej jízdenek na jízdní řád 2022 v "kamenných" pokladnách společnosti probíhá v obvyklé lhůtě 60 dní, tedy od poloviny října.

31
říj.
Nehoda lanové dráhy na Ještěd

V neděli 31. října 2021 v odpoledních hodinách došlo k nehodě lanové dráhy na Ještěd. Pád jedné z kabin bohužel nepřežil průvodčí Českých drah.

10
srp.
Nové vlaky RegioPanter mezi Plzní a Karlovými VaryV úterý 10. srpna 2021 vyjela do provozu na nedávno zavedenou linku spěšných vlaků Plzeň – Karlovy Vary první ze čtyř zcela nových dvouvozových, bezbariérových a klimatizovaných jednotek RegioPanter z plzeňské společnosti Škoda Transportation. Postupně během tohoto týdne převezmou moderní elektrické soupravy provoz všech spěšných vlaků z Plzně do Karlových Varů. Do zkušebního provozu tak budou uvedeny všechny čtyři jednotky určené pro tuto mezikrajskou linku.

Úvod Aktuality