nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Eurovíkend vlakem

 

Jsme si blíž, než myslíte. Užijte si prodloužený víkend v Evropě, pojeďte pohodlně vlakem za skvělou cenu do desítky evropských měst.

 

 

 

Na víkend do Berlína nebo Vídně můžete cestovat vlakem odkudkoliv. Vyberte si spojení podle vašich představ.

 

Vyhledat spojení

 

Eurovíkend ve Vídni

Rakouská metropole nabízí pro každého atraktivní turistický cíl nebo aktivitu. Užijte si atmosféru evropského velkoměsta, objevte kouzlo barokních památek i moderní architektury, vychutnejte si tradiční vídeňský řízek nebo dort Sachr.

Do Vídně se od nás dostanete vlakem rychle a pohodlně. Seznamte se se super tipy, díky kterým na návštěvu Vídně nezapomenete.

Kam ve Vídni?

Vídeň vám umožní návštěvu skvostných barokních staveb, „zlaté“ secese i moderní architektury. Své expozice zde nabízí více než sto muzeí.

Za památkami

Vídeň se pyšní 27 zámky a přes 150 paláci. Nejvýznamnější jsou: gotický Dóm sv. Štěpána, imperiální Hofburg, majestátní barokní zámek Schönbrunn, ale za návštěvu stojí i soudobá architektura v Muzejní čtvrti, například Museumsquartier.

Za gastronomií

Tradiční Sachr dort můžete ochutnat v tradičních kavárnách. Pestrou kulinářskou nabídku vám nabídne tržnice Naschmarkt. Za císařskou minulostí se ohlíží také restaurace s kavárnou Hermes Café Restaurant Labstelle.

Za nákupy

Ty nejluxusnější obchody najdete na Zlaté třídě, na starém městě. Z obchodních domů vám doporučujeme Lunger city s více než 120 obchody a službami.

Za zábavou a nočním životem

Nepřeberné množství hudebních klubů zajišťuje Vídni pestrý noční život. Naším tipem je klubová diskotéka Volksgarten, nejstarší ve městě, v historickém paláci Hofburg.

Co ve Vídni rozhodně nevynechat

Jistě už jste slyšeli o vídeňském kole nebo habsburském zámku Schönbrunn. Zajeďte se na ně do Vídně podívat na vlastní oči.

Vídeňské obří kolo

Obří kolo ve vídeňském Prátru je jedním z nejznámějších symbolů města a nabízí vám dech beroucí pohled na metropoli na Dunaji.

Dunajská věž – Donautorum

Skýtá úchvatný výhled na vídeňské Staré město a Vídeňský lesík. Postavena byla v roce 1964 a dodnes je dominantou Dunajského parku.

Chrám svatého Štěpána

Katedrála svatého Štěpána je jedna z nejvýznamnějších rakouských gotických památek a současně také symbol Vídně. Dnes je to nejvýznamnější gotická stavba v Rakousku.

Belvedere

Po Schönbrunnu druhý největší vídeňský palácový komplex skládající se z parku a dvou zámeckých budov, ukrývajících zejména galerijní sbírky rakouských umělců. Leží jižně od centra města, nejbližší stanice metra jsou Stadtpark a Karlsplatz na zelené lince U4, od kterých je to zhruba 15 minut chůze.

Zámek Schönbrunn

Bývalá letní rezidence Habsburků udivuje přepychovými císařskými komnatami a nádherným zahradním areálem. Zde kdysi spávali Marie Terezie nebo císař František.

Vídeňské pamětihodnosti z doby císařství

Vydejte se po stopách bývalé habsburské monarchie, navštivte nádherné barokní zámky Schönbrunn a Belvedere, nahlédněte do Hofburgu.

Vlakem do Vídně

Pojeďte do Vídně vlakem – pohodlně, bez starostí a třeba se sklenkou dobrého vína v ruce. První, co po výstupu z vlaku uvidíte, bude nové hlavní nádraží, které dělá z Vídně mezinárodní centrum železniční dopravy.

Brno – Vídeň

Již od

183 Kč

pro dospělé
 

Koupit jízdenku

125 Kč

pro děti, juniory, studenty a seniory
 

Koupit jízdenku

Ostrava – Vídeň

Již od

236 Kč

pro dospělé
 

Koupit jízdenku

125 Kč

pro děti, juniory, studenty a seniory
 

Koupit jízdenku

Eurovíkend v Berlíně

Vyhlášená místa, kudy kráčela historie, historické památky, hudební kluby nebo obchodní domy. To vše najdete v evropské metropoli Berlín.

Do Berlína se od nás dostanete vlakem rychle a pohodlně. Seznamte se se super tipy, díky kterým na návštěvu Berlína nezapomenete.

Kam v Berlíně?

Historie, zábava i nákupy, to vše nabízí Berlín. Užijte si Berlín ve všech jeho podobách.

Za památkami

Berlín přímo tepe rozmanitostí. Svůj den můžete strávit 100x jinak! Poznejte špičkovou architekturu a památky jako Palác v Charlottenburgu, Berliner Dom, unikátní most Oberbaumbrücke nebo Vítězný sloup - Großer Stern.

Za gastronomií

Vyhlášenou pochoutkou berlíňanů je currywurst a koupit si jej můžete na desítkách míst, stánků s občerstvením nebo fastfoodů. Stejně jako oblíbený a velmi rozšířený Doner kebab. Tradičním berlínksým nápojem je pivo, které si můžete vychutnat na oblíbených zahrádkách u restaurací nebo v příjemných barech.

Za nákupy

Mezi nejoblíbenější nákupní domy patří KaDeWe (jeden z největších nákupních domů v Evropě), Galerie Lafayette nebo Arkaden Potsdamer Platz. Ani se západem slunce zábava nekončí, alespoň ne v ulici Oranienburgestrasse. Podívejte se na další tipy a zjistěte, jak za vstupy zaplatit téměř o polovinu méně.

Za zábavou a nočním životem

Neuvěřitelná rozmanitost berlínské hudební scény umožní návštěvníkům klubů skvělý zážitek. Pro milovníky taneční hudby doporučujeme kluby Maria am Ostbahnhof nebo 40 seconds. Živé vystoupení najdete třeba v klubu Zapata.

Co v Berlíně navštívit

Braniborská brána, Říšský sněm a Berlínská zeď. Tuto trojici nelze vynechat. Která další místa stojí za to navštívit?

Říšský sněm (Reichstag)

Budova Říšského sněmu byla postavena roku 1894 jako sídlo parlamentu Německé říše - Reichstagu. V roce 1933 ji zapálili nacisté. Po sjednocení Německa a navrácení Spolkového sněmu do Berlína se budova opravila a byla jí přistavěna skleněná kupole, sloužící jako vyhlídka.

Braniborská brána (Brandenburger Tor)

Stojí v centru města na rozhraní dvou známých a velkých tříd (Straße des 17. Juni a Unter den Linden). Svým vzhledem brána silně připomíná propylaje athénské Akropolis. Je Vysoká 26 metrů a 66 metrů Dlouhá.

Vítězný sloup (Großer Stern)

Dnešní dominanta centra parku Tiergarten, byl postaven na přání pruského císaře Viléma I jako symbolika vítězství Pruska v prusko-dánské válce.

Berliner dom

Největší sakrální stavba ve městě, Berlínský dóm. Historie Dómu sahá do poloviny 18. století.

Berlínská zeď

Nejznámější novodobá stavba Berlína, nejvýraznější symbol Studené války. Berlínská zeď, jež byla postavena z vysokých panelů, se začala budovat 13. srpna 1961.

Zoologická zahrada Berlín

Nachází se v centru města. Zoo Berlín byla založena v roce 1844. Zaujímá plochu 35 hektarů. S téměř 1400 různými druhy a zhruba 14 000 zvířaty představuje nejrozsáhlejší sbírku zvířecích druhů na světě.

Vlakem do Berlína

Pojeďte do Berlína vlakem – pohodlně, bez starostí a třeba se sklenkou dobrého vína v ruce. Vstupní branou do německé metropole je Hauptbahnhof - budova Hlavního nádraží. Zcela nový komplex, významná křižovatka mezinárodní a městské dopravy, obrovské nákupní centrum s restauracemi i fastfoody.

Praha – Berlín

Již od

367 Kč

pro dospělé
 

Koupit jízdenku

244 Kč

pro děti, juniory, studenty a seniory
 

Koupit jízdenku

Úvod Eurovíkend vlakem