nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Nostalgické a zvláštní vlaky


Jízdy zvláštních vlaků v roce 2018Léto s párou tentokrát neproběhne na Šumavě, ale v jiných oblastech jižních Čech. Opět vás čeká Léto na Bechyňce, Mikulášská jízda a další akce, ale největším tahákem letošního roku bude bezpochyby Národní den železnice, který se bude konat v Českých Budějovicích!
Lucerničkový vlakOblíbený Lucerničkový vlak vyrazí na svou trasu z Českých Budějovic do Netolic 25. listopadu 2018. V Netolicích na vás bude čekat adventní jarmark, přijede Paní Zima a přiletí i anděl!
Mikulášský vlakOpět vyrážíme z Tábora do Bechyně v doprovodu Mikulášů, andělů i čertů a to v sobotu 1. prosince 2018! Tentokrát v jiných časech a s otevřenou remízou v Bechyni, kde vás přivítá betlém, modelové kolejiště, ale i čaj a punč.
Léto na Bechyňce - akce již proběhlaI v letošním roce se můžete těšit od 16. června do 16. září na jízdy historickými vlaky na trati Tábor-Bechyně v rámci akce Léto na Bechyňce.
Seidelovským vlakem na Novohradsko - akce již proběhla1. září 2018 se opět vydáme oblíbeným Seidelovským vlakem v doprovodu odborníka z Musea Fotoatelier Seidel z Českého Krumlova a tentokrát do Novohradských hor!
Poutní Elinkou do Bechyně - akce již proběhlaVydejte se s námi 19. srpna 2018 Poutní Elinkou z Tábora do Bechyně a oslavte s námi i 90. výročí Bechyňské duhy.
Oslava 130 let trati Tábor-Horní Cerekev - akce již proběhlaNa tyto oslavy se můžete těšit 18. srpna 2018. Čekají vás jízdy parního vlaku, ale i historického motorového vozu M262.
Dakarem pod Čertovkou - akce již proběhlaKaždou středu a sobotu od 7. července do 22. srpna 2018 se můžete svést otevřeným vyhlídkovým vozem přezdívaným "Dakar" na Lipence přímo pod Čertovými proudy.
Jihočeské Léto s párou - Třeboňsko a Vitorazsko - akce již proběhlaJízdy parních vlaků v okolí Třeboně 4., 5., 11 a 12. srpna 2018 s parní lokomotivou Všudybylkou!
Jihočeský pátek s párou - akce již proběhlaJízdy historického parního vlaku po jižních Čechách se budou konat v pátek 3. srpna 2018!
Stříbrným šípem za Elinkou a do Písku - akce již proběhlaNenechte si ujít příležitost svézt se v jediný den unikátním motorovým vozem Stříbrným šípem a Křižíkovým elektromotorovým vozem zvaným Elinka! Kdy? V sobotu 30. června pojede Stříbrný šíp z Prahy do Tábora, odkud můžete pokračovat Elinkou do Bechyně.
Jihočeské Léto s párou - Blatná ve filmu - akce již proběhlaV letošním roce navštívíme s parními vlaky oblast Blatenska - a to 21., 22., 28. a 29. července! Těšit se můžete na parní lokomotivu 354.195 zvanou Všudybylka nebo Jednička.
Do Tábora na MIGHTY SOUNDS - akce již proběhlaOd 13. do 15. července 2018 se koná v Táboře festival Mighty Sounds, na tuto unikátní třídenní akci se můžete snadno dopravit vlaky Českých drah.
Vlakem za týnskou poutí - akce již proběhlaV sobotu 16. června 2018 se uskuteční již čtvrtý ročník zážitkové jízdy z Číčenic na tradiční pouť do Týna nad Vltavou. Jízdy vlaků jsou spojené i s oslavou trati 192, která letos oslaví 120 let své existence.
Peklíkem za řemesly do Netolic - akce již proběhlaVydejte se s námi 19. května 2018 na Staročeský jarmark do Netolic!
Velikonoce v ZOO Hluboká - akce již proběhlaUž 31. března 2018 se můžete těšit na Velikonoce v ZOO s FloPem, aneb Den s 211 a Hitrádiem Faktor.
Bitva u Sudoměře - akce již proběhlaRočník 2018 slavné bitvy u Sudoměře se uskuteční 24. března za každého počasí.

Úvod ČD v Jihočeském kraji Nostalgické a zvláštní vlaky