nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Lanová dráha Liberec-Horní Hanychov – Ještěd

Platnost od 06.05.2021

Lanová dráha Liberec-Horní Hanychov - Ještěd

Prosíme cestující, aby dodržovali aktuální hygienická opatření, tedy zejména povinnost mít ústa a nos zakryté respirátorem či nanorouškou.

Jak se dostat k lanovce?

K dolní stanici lanové dráhy se dostanete z Liberce tramvají č. 3. Jeďte až na konečnou (zastávka Horní Hanychov) a pokračujte pěšky asi 10 minut. Cesta z centra města nebo z libereckého nádraží trvá přibližně 30 minut. Poblíž lanovky zastavují i regionální autobusy (zastávka Liberec, Horní Hanychov, U Lanovky).

Od železniční stanice Liberec ze zastávky tramvaje MHD „Nádraží“ nebo od železniční stanice Liberec-Horní Růžodol ze zastávky MHD „Janův Důl“ tramvajovou linkou číslo 3 do konečné stanice MHD „Horní Hanychov“. K dolní stanici lanové dráhy pak pěšky asi 10 minut. Celková doba k překonání této vzdálenosti činí asi 30 až 40 minut. U dolní stanice lanové dráhy je k dispozici parkoviště pro osobní automobily a autobusy.

Lanovka na Ještěd

Webkamera JeštědJeštědská lanovka patří mezi nejstarší a klasické lanové dráhy. Byla vybudována na náklady tehdejších ČSD známou chrudimskou firmou František Wiesner. Zahájení stavby bylo dne 15. 6. 1932 a dokončená lanovka byla uvedena do provozu 27. 6. 1933. V letech 1971 až 1975 prošla lanovka zásadní rekonstrukcí, čímž se zařadila k lanovkám světové úrovně. Rekonstrukci provedla firma Transporta Chrudim a provoz rekonstruované lanovky byl zahájen 31. 12. 1975. V dlouholetém provozu nedošlo k žádné velké závadě a ani k ohrožení bezpečnosti cestujících.


Všechny jízdy lanové dráhy jsou povinně místenkové, proto musí mít každý cestující před nástupem jízdy spolu s jízdním dokladem i místenku na lanovou dráhu, a to pro každou jízdu zvlášť. Místenka se nevydává pro přepravu psů a jízdního kola.


Pravidelné jízdy lanové dráhy, uvedené v platném jízdním řádu, mohou být bez náhrady odřeknuty při nepříznivých povětrnostních podmínkách (vítr, bouřka, mráz mínus 22˚C a více atd.) nebo při technické závadě. V mimosezonním období (v závislosti na počasí) jsou vyhlašovány technologické odstávky lanovky, informace o odstávce jsou uvedeny na vývěskách v železničních stanicích, stanicích lanové dráhy nebo je lze získat na telefonních číslech +420 485 104 287 nebo +420 972 365 582. Náhradní doprava při technologické odstávce není zavedena.

Další informace o rozhledně naleznete také na webu jested.cz

Vyhledat spojení


Úvod Naše vlaky Lanovka