nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Lanová dráha Liberec-Horní Hanychov – Ještěd

Platnost od 15.12.2019

Lanová dráha Liberec-Horní Hanychov - Ještěd

Upozornění!
Provoz lanové dráhy je obnoven za zvláštních bezpečnostních podmínek. Pro zajištění většího rozestupu mezi cestujícími bude snížena kapacita kabiny z obvyklých 35 na 25 cestujících včetně obsluhy lanovky. Přepravní kapacita ale bude navýšena tak, že bude provoz zajištěn v rámci možností průběžně. Zájemce o cestu lanovkou na Ještěd prosíme o trpělivost a shovívavost při čekání na přepravu.
Lanová dráha Liberec-Horní Hanychov – Ještěd bude v provozu od 8:00 do 19:00 se dvěma přestávkami od 12:00 do 12:40 a od 15:05 do 15:25 hod. Každé pondělí, kdy je prováděna údržba lanové dráhy, bude provoz zahájen ve 14:00 hod. (v případě dokončení prací dříve bude lanovka jezdit od 13:00 hod.). Jednosměrné obyčejné jízdné je 99 Kč a děti od 6 do 15 let platí 49 Kč.

Svezte se na Ještěd naší lanovkou!

 

Jak se dostat k lanovce?

K dolní stanici lanové dráhy se dostanete z Liberce tramvají č. 3. Jeďte až na konečnou (zastávka Horní Hanychov) a pokračujte pěšky asi 10 minut. Cesta z centra města nebo z libereckého nádraží trvá přibližně 30 minut. Poblíž lanovky zastavují i regionální autobusy (zastávka Liberec, Horní Hanychov, U Lanovky).

Od železniční stanice Liberec ze zastávky tramvaje MHD „Nádraží“ nebo od železniční stanice Liberec-Horní Růžodol ze zastávky MHD „Janův Důl“ tramvajovou linkou číslo 3 do konečné stanice MHD „Horní Hanychov“. K dolní stanici lanové dráhy pak pěšky asi 10 minut. Celková doba k překonání této vzdálenosti činí asi 30 až 40 minut. U dolní stanice lanové dráhy je k dispozici parkoviště pro osobní automobily a autobusy.

Lanovka na Ještěd

Webkamera JeštědJeštědská lanovka patří mezi nejstarší a klasické lanové dráhy. Byla vybudována na náklady tehdejších ČSD známou chrudimskou firmou František Wiesner. Zahájení stavby bylo dne 15. 6. 1932 a dokončená lanovka byla uvedena do provozu 27. 6. 1933. V letech 1971 až 1975 prošla lanovka zásadní rekonstrukcí, čímž se zařadila k lanovkám světové úrovně. Rekonstrukci provedla firma Transporta Chrudim a provoz rekonstruované lanovky byl zahájen 31. 12. 1975. V dlouholetém provozu nedošlo k žádné velké závadě a ani k ohrožení bezpečnosti cestujících.


Všechny jízdy lanové dráhy jsou povinně místenkové, proto musí mít každý cestující před nástupem jízdy spolu s jízdním dokladem i místenku na lanovou dráhu, a to pro každou jízdu zvlášť. Místenka se nevydává pro přepravu psů a jízdního kola.


Pravidelné jízdy lanové dráhy, uvedené v platném jízdním řádu, mohou být bez náhrady odřeknuty při nepříznivých povětrnostních podmínkách (vítr, bouřka, mráz mínus 22˚C a více atd.) nebo při technické závadě. V mimosezonním období (v závislosti na počasí) jsou vyhlašovány technologické odstávky lanovky, informace o odstávce jsou uvedeny na vývěskách v železničních stanicích, stanicích lanové dráhy nebo je lze získat na telefonních číslech +420 485 104 287 nebo +420 972 365 582. Náhradní doprava při technologické odstávce není zavedena.

Lanovou dráhu naleznete v jízdním řádu pod LANLAN.

Další informace o rozhledně naleznete také na webu www.rozhlednajested.cz.

 


Úvod Naše vlaky Lanovka