nebo registrovat
0 položek 0 Kč
Příště vlakem

Pohodlí se vším všudy

Naše vlaky jsou pohodlné i pro nejvyšší cestující. Najdete v nich dostatek místa pro nohy, ale i okolo sebe. Vaše místo je váš prostor. Nikdo vám jej nesebere tak, že by si sklopil sedačku před vámi. Vybrané vlaky mají kožené polohovatelné sedačky nebo lůžka pro cestování v noci.

Každému vyhovuje něco jiného. Cestujete s dětmi, nebo naopak toužíte po tichu? Můžete si vybrat z našich specifických oddílů. Pro cestování si můžete zvolit buď standardní 2. třídu, nebo komfortní 1. třídu.

Abyste měli jistotu, že budete cestovat pohodlně, rezervujte si místo hned při nákupu a to jak v pokladnách, tak on-line. Chcete sedět u okna nebo spíš do uličky? Ručíme vám za to, že se posadíte.

Čas patří jenom vám

Půl hodiny, dvě hodiny, mnoho hodin! Tak dlouho můžete sedět připoutaní k sedačce automobilu, koukat před sebe a plně se soustředit na jízdu. Nebo tak dlouho můžete sedět, procházet se, jíst, pít, číst, psát, dívat se kolem sebe, případně spát. Cokoli vás napadne. Ve vlaku patří čas jen vám.

Potřebujete pracovat, studovat nebo snad on-line nakupovat? Ve většině vlaků najdete zásuvky. Wi-fi je samozřejmostí ve stále větším počtu souprav. Vlak tak může být vaší kanceláří, obývákem nebo jídelnou. Připojte se k síti „CDWiFi“ a pusťte se do surfování.

V jednotkách SC Pendolino nebo ČD railjet je k dispozici palubní portál. Cestující tak může sledovat polohu vlaku na mapě nebo kulturní, historické i přírodní zajímavosti v okolí. V databázi máme spoustu filmů, audioknih i e-knih nebo třeba zábavních her. Stačí si jen vybrat!

Neztrácejte čas, jeďte vlakem.

Cestování si má člověk užít plnými doušky. Sklenku vína, klid na práci nebo večeři ve dvou si ale vychutnáte jenom ve vlaku. Unaveným řidičům na přeplněných dálnicích skutečně není co závidět.

Chuťové zážitky na palubě

Když dostanete hlad a motorest je daleko, nezbývá, než si dělat chutě. Moment? Pro cestující vlakem to neplatí. Nemusíte se dokonce spokojit ani s rychlým občerstvením na nádraží, případně poobědvat čokoládovou tyčinku z vlastních zásob. Zvolte soupravu s jídelním vozem. Menu sestavují skuteční kuchaři a to s láskou a pečlivostí. Cítíte tu vůni jihočeské kachničky s červeným brusinkovým zelím? Zapít ji můžete čepovaným českým pivem. V nabídce máme vždy i bezmasé pokrmy a nezapomínáme ani na sladkou tečku od našeho cukráře.

Ve vlacích s jídelním vozem si v 1. třídě můžete objednat donášku teplého jídla až na vaše místo. Ve vlacích kategorie Expres jezdí ČD minibary s nabídkou občerstvení již od 10 Kč.

Necestujte hladoví, cestujte vlakem.

Jídelní vozy a občerstvení ve vlaku

Informační servis

Ve vybraných vlacích (např. SuperCity nebo railjet) najdete přehledný a jasný audiovizuální informační systém. Upozorní vás nejen na blížící se stanice, ale informuje také o rychlosti vlaku nebo o případných mimořádných událostech. Stále více vlaků má k dispozici internet, stačí se připojit k síti „CDWiFi“.

Zákazníkům e-shopu poskytujeme zdarma také Informační SMS servis. Automaticky tak znají polohu vlaku a dozvědí se o případných omezeních provozu (výlukách) na jeho trase.

S případnými dotazy nebo připomínkami se obraťte na vyškolený přátelský vlakový personál. Najdete ho v každém vlaku.

Výhodné ceny a platby mnoha způsoby

Cestujete pravidelně? Pořiďte si speciální jízdenku jen pro vás a vaši trasu a to za zvýhodněnou cenu. Nabízíme mnoho slev. Můžete tak jezdit za čtvrtinu nebo polovinu běžné ceny. Pro opravdové milovníky cestování vlakem máme neomezenou jízdenku na celý rok.

Záleží jen na vás, zda využíváte vlak pro cestování do práce, školy nebo o víkendech navštěvujete příbuzné. Čím dříve si jízdenku koupíte, tím levnější bude. Rychlejší má levnější. Stejně tak nabízíme výhody pro skupiny nebo zpáteční jízdenky.

Vše o našich jízdenkách

Není nač čekat, kupte si jízdenku u pokladny na nádraží, on-line v e-shopu nebo prostřednictvím mobilní aplikace pro chytré telefony a tablety „Můj vlak“. Ve všech případech můžete jednoduše a rychle zaplatit pomocí služby ČD Kredit.

Koupit jízdenku

Nové a modernizované vlaky

Naše nové soupravy jsou rychlé a pohodlné. Vlaky nového tisíciletí pochopitelně uspokojí i nejmodernější pasažéry. Zásuvky, internet, klimatizace, on-line informace o cestě, například o rychlosti (a že dokážou být rychlé!) nebo o blížící se zastávce, pohodlné sedačky a mnoho dalšího.

Díky pravidelné údržbě se nemusíte bát, že drobky z dnešní jízdy najdete i příště.

Speciální soupravy dopraví do cílové destinace i vaše auto nebo motocykl.

V každém vlaku je WC, v některých vozech pak WC se samostatnou umývárnou a přebalovacím pultem.

Naše vlaky

Do zahraničí s grácií

Zahraničí je blíž, než si myslíte. Občanku do kapsy, pohodlně se usaďte a nechte se unášet do míst známých i neznámých. Vlaky uvezou nákupní tašky i hlavu plnou dojmů. Vlaky přepraví i jízdní kola, pokud jsou vaším cílem cyklovýlety.

Vlaky jsou rychlé, nestojí v zácpách, takže Vídeň nebo Bratislavu dáváme z Prahy pod čtyři hodiny, Berlín je o třicet minut dál a po cestě můžete zaskočit do Drážďan.

Nedosažitelná tak není ani Budapešť, Košice, Linec, Mnichov nebo třeba Žilina.

Přímými nočními spoji je možné z České republiky cestovat na Slovensko, Ukrajinu, do Rakouska, Německa, Maďarska, Polska, Itálie, Francie, Švýcarska, Ruska, Běloruska.

Také jízdenky do zahraničí můžete nakupovat on-line v předstihu s výraznou slevou.

Vlakem do zahraničí

Doplňkové služby

České dráhy, to nejsou jen vlaky. Nabízíme nespočet doplňkových služeb, aby bylo cestování co nejpohodlnější. Myslíme snad na vše.

Na vybraných nádražích provozujeme úschovny zavazadel, jízdních kol nebo třeba i dětských kočárků. Cestujícím nabízíme výhodné parkování osobních aut a služby taxi.

Přemýšlíte o cyklovýletu? Bez problémů dovezeme do cílové zastávky vás i vaše kolo v rámci služby přeprava spoluzavazadel. Pokud se s ním nechcete vláčet, půjčte si ho na nádraží v půjčovně kol ČD Bike. Vrátit ho můžete po projížďce i na jiném nádraží.

Svého spoje se dočkáte v pohodlném prostředí čekáren. V nejfrekventovanějších stanicích si můžete zpříjemnit čekání v klidném prostředí ČD Lounge a možná se tu dozvíte i něco nového. Případně na vybraných nádražích zpestřete čekání malým dětem v dětských koutcích.

Služby na nádraží