nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Dárkový voucher

Dárkový voucher

Co je dárkový voucher?

Darujte cestu vlakem svým blízkým a přátelům! Stačí koupit náš dárkový voucher ve zvolené hodnotě a inspirovat je k cestě.

Kde a jak získat dárkový voucher?

  • u pokladní přepážky
  • v e-shopu

Cesta jako dárek

Dárkovým voucherem lze uhradit vnitrostátní i mezinárodní jízdenku, rezervaci (místenku, lůžko, lehátko) nebo aplikaci na In Kartě. Voucher může být dárkem opravdu pro každého. Inspirujte dárkovým voucherem své blízké a navrhněte jim třeba výlet Pendolinem do Mariánských Lázní nebo do Olomouce. Pro toho, kdo vlakem dojíždí denně do zaměstnání, může být dárkový voucher zase vítanou úsporou při nákupu traťové jízdenky. A kdo jezdí vlakem občas, může si za voucher pořídit In Kartu, s níž bude moci cestovat výrazně levněji.

Vouchery můžete zakoupit v hodnotách 50, 100, 200, 500 nebo 1000 Kč. Při nákupu jízdenky pak můžete využít i více voucherů najednou. Voucher může být tedy i vítaným příspěvkem na nákup síťových jízdenek InterRail nebo SwissPass, které jsou ideální pro poznávací cesty po Evropě.

Jak voucher využít?

Voucher můžete využít pro úhradu nákupu pouze u pokladní přepážky nebo v e-shopu Českých drah (nikoliv ve vlaku). Při použití u pokladní přepážky nejprve pokladní informujte, že budete platit voucherem, a předejte jí (nadiktujte) 12místný kód voucheru. Lze za něj zakoupit vnitrostátní nebo mezinárodní jízdní doklady a rezervace, Kilometrickou banku ČD (pouze u pokladní přepážky) nebo aplikaci na In Kartě. Voucher nelze využít pro nákup MHD kuponů, jízdních řádů, jízdních dokladů IDS a dalšího zboží prodávaného u pokladních přepážek ČD (jako např. knih, map, propagačních předmětů ČD). Voucherem také nelze nabít elektronickou peněženku na In Kartě. V rámci jednoho nákupu lze uplatnit více voucherů najednou (hodnoty se sčítají). Pokud je nominální hodnota voucheru vyšší než cena zakoupených jízdních dokladů, rozdíl se nevyplácí a není ani možné dočerpání částky opakovaným uplatněním voucheru. Pokud je hodnota voucheru nižší, zákazník rozdíl doplatí v hotovosti v Kč.

Při použití v e-shopu ČD zadejte v posledním kroku nákupu do pole „Uplatnit slevový kód, voucher nebo věrnostní body“ 12místný alfanumerický kód voucheru. V rámci jednoho nákupu lze uplatnit více voucherů najednou (hodnoty se sčítají). Pokud je nominální hodnota voucheru vyšší než cena zakoupených jízdních dokladů, e-shop ČD vystaví na částku přeplatku nový voucher s platností odvozenou od voucheru s nejdelší platností. Pokud je hodnota voucheru nižší, zákazník rozdíl doplatí z účtu ČD Kredit nebo platební kartou.

Dárkový voucher není možné vrátit nebo vyměnit zpětně za peníze. Jízdní doklady hrazené voucherem jsou vždy opatřeny záznamem o platbě voucherem. Z takto označených jízdních dokladů můžete samozřejmě uplatnit právo z přepravní smlouvy, ale částka návratku nebude vyplacena u pokladní přepážky (jízdenku, kterou chcete vrátit, pokladní pouze převezme a předá ji k vyřízení na centrální zúčtovnu). Podrobnější informace o uplatnění práva z přepravní smlouvy najdete ve Smluvních přepravních podmínkách ČD.


Úvod Typy jízdenek Dárkový voucher