nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Dárkový voucher

Dárkový voucher

Co je dárkový voucher?

Darujte cestu vlakem svým blízkým a přátelům! Stačí koupit náš dárkový voucher ve zvolené hodnotě a inspirovat je k cestě.

Kde a jak získat dárkový voucher?

  • u pokladní přepážky
  • v e-shopu

Na co jej lze využít

Dárkovým voucherem lze uhradit vnitrostátní i mezinárodní jízdenku, rezervaci (místenku, lůžko, lehátko) nebo aplikaci na In Kartě. 

Hodnota voucherů

Vouchery můžete zakoupit v hodnotách 100, 200, 500 nebo 1000 Kč. Při nákupu jízdenky pak můžete využít i více voucherů najednou. 

Uplatnění voucheru

Vouchery zakoupené 30. 10. 2020 a později mají platnost 12 měsíců (vouchery zakoupené před tímto datem platí 6 měsíců) a využít je můžete pro úhradu nákupu pouze u pokladní přepážky nebo v e-shopu Českých drah (nikoliv ve vlaku). Při použití u pokladní přepážky nejprve pokladní informujte, že budete platit voucherem, a předejte (nadiktujte) 12místný kód voucheru.

Při použití voucheru v e-shopu ČD zadejte v posledním kroku nákupu do pole „Uplatnit slevový kód, voucher nebo věrnostní body“ 12místný kód voucheru.

V rámci jednoho nákupu lze uplatnit více voucherů najednou (hodnoty se sčítají). Pokud je nominální hodnota uplatněných voucherů vyšší než cena zakoupených jízdních dokladů, je na částku přeplatku vystaven nový voucher. Jeho platnost se odvíjí od platnosti použitého voucheru s nejdelší platností. Pokud je hodnota voucheru nižší, doplatíte rozdíl na pokladní přepážce v hotovosti v Kč, v e-shopu ČD platební kartou nebo z účtu ČD Kredit.

Další podmínky

Dárkový voucher není možné vrátit nebo vyměnit zpětně za peníze. Jízdní doklady hrazené voucherem jsou vždy opatřeny záznamem o platbě voucherem. I u takto označených jízdních dokladů můžete uplatnit právo z přepravní smlouvy. Přiznaný návratek Vám nebude vyplacen v hotovosti, ale vydáním nového voucheru. Při uplatnění práva z přepravní smlouvy u pokladní přepážky pokladník jízdenku, kterou chcete vrátit pouze převezme a předá ji k vyřízení na centrální zúčtovnu., která na přiznaný návratek vyhotoví nový voucher. V e-shopu ČD obdržíte nový voucher e-mailem společně s opravným daňovým dokladem. Podrobnější informace o uplatnění práva z přepravní smlouvy najdete ve Smluvních přepravních podmínkách ČD.

 

Nákup voucheru pro cesty vlaky Českých drah
Předplaťte svým známým, rodině nebo přátelům jejich cestu vlakem.

Vyberte si kolik voucherů chcete a v jaké hodnotě.
Pomocí voucherů je možné zaplatit libovolnou jízdenku zakoupenou v e-shopu nebo u naší pokladny.
Voucher 100 0x
Voucher 200 0x
Voucher 500 0x
Voucher 1000 0xÚvod Typy jízdenek Dárkový voucher