nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Prémiové a doplňkové služby

Doplňkových a prémiových služeb je ve vlacích ČD mnoho a stále se rozšiřují. Vyzkoušejte je i vy!

Standardní nabídka

Vlaky Českých drah standardně nabízejí cestujícím místa k sezení ve velkoprostorovém uspořádání nebo v malých oddílech (zpravidla pro 6 nebo 8 cestujících). Pro cestování si můžete zvolit komfortní 1. třídu nebo standardní 2. třídu. 1. třída se odlišuje zpravidla větším pohodlím pro cestující, především prostornějším a pohodlnějším sedadlem, větším prostorem pro nohy a případně doplňkovou výbavou (např. individuální osvětlení, elektrické zásuvky), nebo poskytovanými nadstandardními službami (např. občerstvení). Kvalitativní parametry se u jednotlivých vozidlových řad mohou lišit. V každém vlaku naleznete WC, které bývá v některých vozech doplněno ještě samostatnou umývárnou.

Cestování hendikepovaných

Část vlaků je přizpůsobena pro cestování vozíčkářů, pro které jsou vyhrazena zvláštní místa a upraveny WC. Vybrané vozy jsou pak vybaveny zdvihací plošinou pro vozíčkáře pro jejich snadný nástup do vlaku. Bezbariérovost části vlaků (především příměstských) kromě vozíčkářů ocení i maminky s kočárky nebo starší cestující.

Malá zavazadla

Ve vlacích Českých drah je rovněž umožněna přeprava běžných ručních zavazadel, které je možno odložit na police nad sedadlem, pod sedadlo nebo do zvláštních polic poblíž nástupních prostor do vozu.

 

 


Úvod Další služby Prémiové a bonusové služby