nebo registrovat
0 položek 0 Kč
obrázek vlaku Slovácký expres

Cyklohráček

Jezdí z Prahy hl. n. do Slaného každou sobotu, neděli a státní svátek od 23. března do 28. října 2019


Speciální vlaková souprava Cyklohráčku vyjíždí na trať o víkendech a státních svátcích až do konce října. Je určena pro všechny nadšené výletníky, kteří věří, že i cesta může být cíl, a chtějí si vychutnat každý kilometr své výpravy, až už cestují pěšky, na kole na vlakem. Vláček vás letos doprovází již šestým rokem při vašich cestách za výlety. S Cyklohráčkem se opět svezete z pražského hlavního nádraží do královského města Slaný. Proveze vás Pražským Semmeringem, který je považován za nejhezčí pražskou železniční trať. Přes novou železniční zastávku v blízkosti stanice metra B Jinonice a přes Zličín se s ním dostanete až do středočeské Hostivice, odkud pokračuje malebným krajem kolem hradu Okoř a Zákolanským údolím, kde mu do Slaného stačí už jen několik málo kilometrů cesty. Během sezóny pak navíc ještě 16x zavítá až do stanice Zlonice.

Novinky letošní sezóny

Cyklohráček si pro vás v letošním roce připravil spoustu novinek. Tou největší je nový vagón plný překvapení, který zařadíme do pravidelného provozu v průběhu jara. Nahradí tak původní vůz plný her, který odchází do věčných lovišť, nicméně v novém vozu se vyřádí nejen malí, ale i velcí cestovatelé.

Vláček letos nově zastaví i ve dvou nových železničních zastávkách. První z nich je zcela nově vybudovaná zastávka Praha-Jinonice v těsné blízkosti stanice metra B. Blíže k Cyklohráčku však budou mít i obyvatelé středočeské Hostivice, neboť vláček zastaví v zastávce Sadová.

Velkou novinkou jsou také častější jízdy Cyklohráčku až do Zlonic, kde se necelý kilometr od nádraží nachází krásné železniční muzeum, jež každoročně láká nesčetné množství nadšenců železnice. Od 30. 3.sem vláček zavítá celkem 16× za sezónu, a to každé druhé sobotní odpoledne.

Novým partnerem se stává Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích, kde si v prostorách bývalého dolu připomenete historii těžby černého uhlí na Kladensku.

Cyklohráček nejen na sociálních sítích

Staňte se fanoušky Cyklohráčku na sociálních sítích! Fotografie a videa ze všech jízd, z workshopů Cyklohráčku na dnech Pražské integrované dopravy či aktuální informace o provozu, tipy na výlety či pozvánky na zajímavé akce v okolí trati najdete jak na Instagramu, tak Facebooku

Další informace se dozvíte také na webových stránkách www.pid.cz/cyklohracek.

Cyklohráček má i svoji e-mailovou schránku pro Vaše dotazy, podněty apod.: cyklohracek@ropid.cz.

Vlakem na výlet

Stáhněte si aplikaci Vlakem na výlet, kde také naleznete jízdy Cyklohráčku

logo Cyklohráček

 

Služby v Cyklohráčku

2. třída (velkoprostorové uspořádání)

bezbariérové WC

vozy vyhrazené pro cestující s dětmi – vůz plný her, vůz plný balónků a vůz plný hraček

přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity) – vůz plný kol

vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku (nízkopodlažní s rampou)

audiovizuální informační systém

 

 

Fotogalerie vozidla


Údaje o základní soupravě

107

míst k sezení

1

místo pro
vozíčkáře

20

míst pro kola

 

Speciální vozy pro děti: vůz plný her, vůz plný balónků a vůz plný hraček. Kočárky se vejdou 2.

Řazení základní soupravy

 

Legrace na kole i na kolejích

Speciální vlaková souprava Cyklohráček každý víkend vyjíždí na trať pro všechny nadšené výletníky, kteří věří, že i cesta může být cíl, a chtějí si vychutnat každý kilometr své výpravy, ať už pěšky, na kole anebo ve vlaku.Člověče nezlob se

 • Naplánuj si cyklistický nebo pěší výlet nebo si jen užij hravou jízdu malebnou krajinou.
 • Svez se jedinečným vlakem pro malé i velké, který nenajdeš v žádném jiném depu široko daleko.
 • Nejmenší dostanou dárek – volnou vstupenku do pražského Království železnic.
 • I cyklisti dostanou dárek v podobě reflexní pásky.
 • Ve Slaném na tebe čeká dobrodružná cesta za zlatým pokladem.

Hrajvedoucí řídí hru

Zatímco se strojvedoucí Cyklohráčku postará, abys úspěšně dorazil ke svému cíli, hrajvedoucí má na starosti, aby ti cesta příjemně ubíhala. Když si tedy budeš chtít půjčit něco na hraní nebo třeba jen poradit s pravidly hry, už víš, na koho se obrátit!

Kopec hraček do zatáček

Jednotlivé vozy Cyklohráčku jsou vybaveny tak, aby se během cesty vyřádili všichni bez ohledu na věk nebo důvod cesty. Hrajvedoucí dokáže tahat z rukávu spoustu nápadů!

Vůz plný her

DámaHrajvedoucí ti může zapůjčit hrací kostku a figurky pro deskové hry u okénka:

 • Člověče, nezlob se
 • Dáma a piškvorky
 • Elfíkova cesta
 • Barevná mašinka

Hrajvedoucí pro tebe ale má i hry, ke kterým stolek nepotřebuješ:

 • Karetní hry (Prší, Žolíky, Černý Petr, Kvarteto, Uno)
 • Černé historky
 • Rubikova kostka
 • Puzzle
 • Hra Už tam budeme?
 • Luštění všeho druhu

Vůz plný hraček

DuploVe voze s dětským koutkem na tebe čeká spousta hravých překvapení:

 • Pestrobarevné stavebnice
 • Vláčkové skládačky
 • Vláčkodráha a spousta mašinek
 • Leporela pro nejmenší i knížky pro větší čtenáře

Pokud si nechceš jen hrát a troufneš si pomáhat s vypravováním vlaku, hrajvedoucí ti klidně na celou cestu svěří:

 • Výbavu malého průvodčího
 • Výbavu malého výpravčího

Vůz plný kol

KoloJestliže jsi zodpovědný sportovec a namísto her tě spíše zajímá, jestli je tvé kolo připravené na následný výlet, hrajvedoucí myslí i na tebe! Na palubě Cyklohráčku je k dispozici:

 • Kompresor na huštění pneumatik
 • Sada lepení
 • Mazání
 • Univerzální klíč

Vůz plný balónků

Asi nejoblíbenější je u dětí vůz plný balónků, který si stále nachází nové příznivce. Uvnitř vagonu na vás čeká velké balónkoviště se skluzavkou, houpací pytel, velká stavebnice a speciální dřevěné hry na stěnách. V tomto vagonu, stejně jako v ostatních, také najdete deskové hry, ke kterým si můžete půjčit figurky od hrajvedoucích.

 


Cyklohráček v roce 2019

Cyklohráček letos opět jezdí po krásné romantické trati Pražského Semmeringu, kde překonává historické viadukty nad Prokopským údolím a nabídne tak cestujícím překrásný výhled z výšky na Prahu. V hlavním městě zastavuje ve stanicích a zastávkách Praha hlavní nádraží, Praha-Smíchov severní nástupiště, Praha-Jinonice, Praha-Cibulka a Praha-Zličín

 • Ve vláčku potkáte dva hrajvedoucí, kteří se cestou věnují všem cestujícím a dětem nabízejí dárky na památku.
 • Ve Slaném je pro všechny děti připravena dobrodužná Cesta za zlatým pokladem; od hrajvedoucích ve vlaku dostanete herní plán a můžete vyrazit hledat poklad.
 • I letos se vydá odpolední Cyklohráček až do Zlonic do tamního železničního muzea. V roce 2019 vám tam nově doveze každou druhou sobotu, a to 30. 3., 13. 4., 27. 4., 11. 5., 25. 5., 8. 6., 22. 6., 6. 7., 20. 7., 3. 8., 17. 8., 31. 8., 14. 9., 28. 9., 12. 10. a 26. 10.
 • Podívejte se do sekce Slevy z Cyklohráčku. Cestující z Cyklohráčku mohou využít levnější vstup do aquaparku, výhody v cukrárně i místním pivovaru nebo levnější vstupy do několika muzeí ve Slaném a okolí i do zooparku v Zájezdě.
 • Pojeďte letos nově na výlet do Hornického skanzenu Mayrau ve Vinařicích! Je otevřeno každý den v týdnu, od jara do zimy! Více najdete v tipech na zajímavá místa.

Těšíme se na vás v Cyklohráčku!


id="menu2">

Zajímavá místa v okolí trasy Cyklohráčku

Muzeum studené války a protivzdušné obrany

Prohlédněte si jeden z největších zpřístupněných bunkrů v ČR, který byl vybudován v osmdesátých letech minulého století a sloužil jako velitelské stanoviště protivzdušné obrany Prahy a nasajte atmosféru období studené války v tehdejším Československu.

V rozsáhlém podzemí o velikosti 5500 m2 navštívíte technologické zázemí bunkru, které sloužilo pro udržení života a bojeschopnosti posádky, dále se dostanete do sálů bojového velení, odkud byla obranná a bojová činnost řízena. Ke konci si můžete zblízka prohlédnout rakety sovětských komplexů spolu s dalšími prostředky protivzdušné obrany.

Muzeum je otevřené každou sobotu od 20. 5. do 16. 9., v červenci a srpnu také každou neděli. Prohlídky se konají každých 30 minut v čase od 12:00 do 15:30 a trvají přibližně 75 minut. Přednost mají ti návštěvníci, kteří si dopředu zarezervují termín na webových stránkách muzea www.bunkr-drnov.cz.

Organizované skupiny si pak mohou domluvit i individuální termín pro prohlídku.

Muzeum včelařství na zámku v Kolči

Po rozsáhlé rekonstrukci západního křídla barokního zámku v Kolči tu otevřeli koncem loňského roku otevřeno muzeum včelařství. Zámek Koleč byl postavený v letech 1711-1713 na místě původního statku a renesanční tvrze, bohužel v současné době je ve velice špatném stavu. O záchranu zámku se již 10 let snaží Nadační fond Koleč, o.p.s. Zámek Koleč a obec Koleč. Více se dočtete na www.zamekkolec.cz.

Základem expozice muzea je historie včelařství v Kolči, kde se nacházela firma Švarc, která byla jedním z nejznámějších a největších tuzemských výrobců medometů a dalšího včelařského příslušenství. V expozici najdete plno historických exponátů a zajímavých dobových publikací a návodů. Další části expozice představují návštěvníkům tradiční postup výroby medu z dnešního i historického pohledu. Atraktivním prvkem je 3D kino, které přitáhne i návštěvníky mladších věkových kategorií. Rozsáhlá a velice poučná expozice vznikla za přispění a odborného dohledu kladenského Českého svazu včelařů.

Cyklohráček má zastávku ani ne 300 metrů od zámku.

Železniční muzeum ve Zlonicích

Pojeďte se s Cyklohráčkem podívat do historie cestování na železnici. Cyklohráček vás doveze sedmkrát za sezónu až do Zlonic, kde se ani ne 15 minut od nádraží nachází krásné železniční muzeum. Tam na vás dýchne historie starých nádraží, parních lokomotiv, dřevěných vagonů, svezete se úzkorozchodnou průmyslovou železnicí a můžete si tu posedět v parčíku s fontánou.

Do Zlonic letos odpolední Cyklohráček o těchto sobotách: 29. 4., 27. 5., 24. 6.,29. 7., 26. 8., 30. 9. a 28. 10. 2017, kdy je v muzeu prodloužena otevírací doba do 17 hodin.

Město Slaný

Město SlanýObjevte kouzlo tohoto města!


Královské město Slaný leží od dávných časů na důležité obchodní křižovatce. Svou polohou, těsnou blízkostí Prahy a zajímavým okolím je ideálním místem k celodenním výletům z celého Středočeského kraje i z hlavního města. V centru města se můžete pokochat kulturními památkami a tělo můžete provětrat ve víceúčelové sportovní hale s bazénem nebo ve sportovním centru. Ve slánském infocentru si navíc můžete prohlédnout největší sbírku slánek na světě!

Soubory ke stažení

Tip na výlet ve Slaném 1

2211 kB (pdf) Stáhnout

Soubory ke stažení

Tip na výlet ve Slaném 2

2676 kB (pdf) Stáhnout

Soubory ke stažení

Tip na výlet ve Slaném 3

2163 kB (pdf) Stáhnout

Soubory ke stažení

Tip na výlet ve Slaném 4

2720 kB (pdf) Stáhnout

Soubory ke stažení

Tip na výlet ve Slaném 5

2593 kB (pdf) Stáhnout

Soubory ke stažení

Tip na výlet ve Slaném 6

1542 kB (pdf) Stáhnout

Soubory ke stažení

Tip na výlet ve Slaném 7

1323 kB (pdf) Stáhnout

Soubory ke stažení

Tip na výlet ve Slaném 8

1158 kB (pdf) Stáhnout

Zoopark Zájezd

ZOO ZájezdZOO ZájezdNavštivte kousek nevšední přírody ve středních Čechách!

Jsme malá, pozvolna se rozrůstající zoo v obci Zájezd nedaleko města Kladna a letiště Václava Havla, rozkládající se na necelých 2500 m2 , založena v roce 1998 lidmi, kteří neváhali a začali realizovat své sny. Areál jsme pro veřejnost zpřístupnili 1. září 2009.

Chováme zde přes 40 druhů exotických a domácích zvířat. Těšit se můžete na několik druhů lemurů a drápkatých opiček, velbloudy, lamy, surikaty, klokany, mary a různé druhy papoušků a dravých ptáků. Také zde chováváme kočkovité šelmy například karakaly, oceloty a v evropské přírodě ohrožené rysy. V letních měsících tu najdete jedinečnou expozici chameleonů, kterou jinde v České republice neuvidíte. Nejen pro děti zde máme otevřený kontaktní zookoutek, kde můžete poznat ovce, kozy, morčata a králíky opravdu velmi zblízka.

Náš zoopark se snažíme koncipovat ryze přírodně, proto jsou výběhy, voliéry a další stavby vyráběny z přírodních materiálů.

Solná jeskyně Hostivice

Solná jeskyně HostiviceRelaxujte v příjemném prostředí pro velké i malé sportovce!

Pokud se chcete vydat na výlet s Cyklohráčkem a nevíte, na které zastávce se zdržet, určitě neváhejte vystoupit v Hostivici. Solná jeskyně se speciálními programy pro děti se nachází pár minut chůze od vlakové zastávky Hostivice. Začíná vždy v celou hodinu a trvá 50 min. Po skončení solné seance si v prostorách dětské herny můžete dát malé občerstvení a poté navštívit dětské hřiště, které je pár metrů od solné jeskyně, kde naleznete i místní cukrárnu anebo pizzu do krabice, která je opravdu vynikající. Pobyt v solné jeskyni je potřeba rezervovat, a to telefonicky na tel. čísle 723 666 156.

Soubory ke stažení

Mapa cesty do solné jeskyně Hostivice

70 kB (pdf) Stáhnout

Soubory ke stažení

Leták solné jeskyně Hostivice

240 kB (pdf) Stáhnout

Slevy ve Slaném a okolí

Pro cestující Cyklohráčku jsme připravili společně s královským městem Slaný speciální slevy, které může využít na výletě celá rodina. Pokud máte v ruce letáček Cyklohráčku (získáte ho na nádražích v Praze, infocentrech PID nebo přímo ve vlaku) na poslední straně najdete slevové kupony k našim partnerům, které vidíte i na obrázku. Abyste mohli slevu u partnerů získat, musíte dostat od hrajvedoucích na palubě vlaku speciální cyklohráčkové razítko na slevovou kartu. S takto orazítkovanou kartou vyražte na konkrétní místo, kde se na vás budou těšit a slevu vám rádi poskytnou.

Slevové kupony z Cyklohráčku vám umožní:

 • Získat celodenní vstupné do Aquaparku ve slaném jen za 85 Kč

 • Získat zdarma dětskou vstupenku k jedné dospělé do Zooparku Zájezd

 • Získat zdarma zmrzlinu v Cukrářství Pudilovi ve Slaném

 • Navštívit Vlastivědné muzeum ve Slaném s 50% slevou

 • Zdarma získat cyklistickou mapu v infocentru Slaného u Velvarské brány

 • Dostat v místním pivovaru zdarma zdejší 10stupňové pivo nebo limonádu

 • Navštívit Železniční muzeum Zlonice za zvýhodněné rodinné vstupné 120 Kč

 • Navštívit Bunkr Drnov a tamní Muzeum studené války a protivzdušné obrany s 30% slevou

 • Navštívit muzeum včelařství v Kolči s 20% slevou

 • Získat zdarma druhou vstupenku na některou z turistických vycházek ve Slaném

Soubory ke stažení

Cyklohráček slevové kupony 2018

1536 kB (jpg) Stáhnout


V sezoně 2018 dodalo do Cyklohráčku nové hračky Albi, a to jak kouzelné čtení, karetní hry, pracovní sešity a další.

 

Úvod Naše vlaky Cyklohráček Cyklohráček