nebo registrovat
0 položek 0 Kč
pohled do lůžkového vozu

Noční vlak

Zatímco pohodlně spíte, vlak vás odveze stovky kilometrů daleko...

Pohodlné noční cestování na dlouhé vzdálenosti nabízejí lůžkové a lehátkové vozy řazené ve vlacích EuroNight (EN). V nich bývají zpravidla k dispozici i vozy 2. nebo i 1. třídy na sezení s omezenou kapacitou míst. Síť nočních vlaků pokrývá celou Evropu a usnadňuje vám cestování do oblíbených zahraničních destinací. Z České republiky je možné cestovat přímými nočními spoji na Slovensko, do Rakouska, Německa, Maďarska, Polska, Itálie, Francie, Švýcarska, Ruska a Běloruska. Občerstvení si můžete zakoupit u průvodců lůžkových a lehátkových vozů. Pro cestování lůžkovými a lehátkovými vozy je kromě jízdenky vždy potřeba předem zakoupit i rezervaci místa (lůžkový nebo lehátkový lístek). Pro zajištění místa na sezení je možné pořídit místenku, v některých vlacích je nutno pořídit místenku vždy. Noční vlaky jsou částečně objednávány a spolufinancovány Ministerstvem dopravy ČR, zčásti jsou provozovány bez spolufinancování na komerční riziko dopravců.

Cestování v lůžkových a lehátkových vozech

Služby v nočních vlacích

2. třída

1. třída (ve vybraných vlacích)

lůžkový vůz

lehátkový vůz

WC

do lůžkových a lehátkových vozů nutno zakoupit lůžkový nebo lehátkový lístek

povinná rezervace míst – nutno zakoupit místenku (ve vybraných vlacích)

možno zakoupit místenku (ve vybraných vlacích)

občerstvení u průvodců lůžkových a lehátkových vozů

vůz pro přepravu automobilů a motocyklů (ve vybraných vlacích)

WLABmz826

Lůžkový vůz WLABmz 826

Lůžkový vůz WLABmz nabízí pohodlné noční cestování do Švýcarska, Rakouska, Polska a Maďarska. K dispozici je celkem 12 kupé se třemi lůžky (kategorie triple) s možnou úpravou jen pro dva (kategorie Double) nebo jednoho cestujícího (kategorie Single). Každé lůžko je vybaveno čistým prostěradlem, povlečeným polštářem a přikrývkou. Pro každého cestujícího je připraven čistý ručník a malý balíček se základními hygienickými potřebami.

Z chodby vozu jsou přístupné WC a sprchový kout. Využít můžete i 3 kupé kategorie Deluxe, kde máte WC a sprchový kout přímo v kupé. Některá kupé mohou být propojena pro společné cestování větší skupiny. Dveře kupé jsou zajištěny bezpečným zámkem. Ve všech oddílech je k dispozici hygienický koutek s umyvadlem a studenou i teplou vodou. Při cestě mimo noční hodiny mohou být lůžka upravena na sedadla k dennímu cestování. Ve voze je také služební oddíl, ve kterém je po celou dobu přítomen průvodce lůžkového vozu, u kterého si můžete zakoupit jednoduché občerstvení.

Fotogalerie vozidla


Služby vozidla

lůžkový vůz

klimatizace

WC

sprcha

oddíl Delux s WC a sprchou

nutno zakoupit lůžkový lístek

občerstvení u průvodce lůžkového vozu

zásuvky 230 V

Údaje o vozidle:

36

míst k ležení
(případně sezení)

0

míst pro
vozíčkáře

0

míst pro kola

Řazení soupravy

Úvod Naše vlaky Noční vlaky Lůžkový vůz WLABmz 826